Gazeteci Uğurcan Karaoğlu, İl Genel Meclisi Adaylığını Açıkladı

Lüleburgaz'ın tanınmış yüzlerinden biri olan gazeteci Uğurcan Karaoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Lüleburgaz İl Genel Meclisi için bağımsız olarak aday olduğunu duyurdu.
Gazeteci Uğurcan Karaoğlu, İl Genel Meclisi Adaylığını Açıkladı  

29 yaşındaki Karaoğlu, Lüleburgaz'da doğmuş ve burada büyümüş bir isim.

 Ailesi ile birlikte şehrin tanınan işletmelerinden Burgaz Meze'ye ve aynı zamanda Lüleburgaz Postası adlı basın kuruluşuna ve Uğur Fastfood Kahvaltı işletmesine sahip.

Kökleri Hamitabat ve Karaağaç köylerine uzanan, Kırklareli Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olan Karaoğlu, gazetecilik tecrübesini ve yerel işletmecilik bilgisini Lüleburgaz köy ve beldelerinin daha iyi bir gelecek inşasına katkı sağlamak için kullanmayı hedefliyor.

Adaylık açıklamasında, Lüleburgaz ve çevresindeki köylerin karşılaştığı sorunlara dikkat çekerek, bu sorunları meclise taşıyıp her zaman köy ve beldeleri dolaşacağını seçimden seçime gelen bir siyasetçi olmayacağını belirtti.

Bağımsız aday olarak yola çıkan Karaoğlu, şeffaflık, katılımcılık ve hesap verebilirlik ilkelerini ön planda tutmayı hedefliyor.

"BAĞIMSIZ ADAY OLARAK HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN ÇIKARLARINA BAĞLI KALMADAN SİZLERİN ÇIKARLARINI MECLİSE TAŞIYACAĞIM"

Karaoğlu açıklamasında;

"Bağımsız bir aday olarak, hiçbir siyasi partinin çıkarlarına bağlı kalmadan, sadece siz değerli Lüleburgaz halkının çıkarlarını ve isteklerini meclise taşıyacağım. Şeffaflık, katılımcılık ve hesap verebilirlik ilkelerini benimseyerek, sizlerin sesi, sizlerin temsilcisi olacağım." dedi.

31 Mart'ta yapılacak seçimlerde Lüleburgaz halkının desteğini bekleyen Karaoğlu, sosyal medya üzerinden etkinliklerde seçmenlerle buluşmaya devam edecek.

Ertan BAYER

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 24 Mayıs 2024, 07:56 tarihinde yazdırılmıştır.