Vali Ekici’den yarı yıl mesajı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 2023-2024 Eğitim ve öğretim yılı yarı mesajı yayınladı.
Vali Ekici’den yarı yıl mesajı  

Kırklareli Valisi Birol Ekici’nin mesajı şöyle; “Sevgili öğrencilerimiz, değerli öğretmenlerimiz; 2023- 2024 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemini tamamlandınız. Yorucu bir yarı dönem geçiren geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin aileleri ve sevdikleri ile birlikte iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler;

Karne heyecanınıza içtenlikle katılıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyoruz. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Kitaplar en iyi arkadaşınız olsun.

Sizlerin vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreyi ve doğayı koruyan, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren, sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler olarak yetişmeniz en büyük hedefimizdir.

 Değerli öğretmenler; 

 Bilgiyle nesiller inşa ederek geleceğimize tohumlar serpen sizler, çocuklarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işliyorsunuz. Bir hayat biçimine dönüşmüş mesleğinizi icra ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında sizin emekleriniz var. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması, sizlerin çalışmalarına bağlı olduğu bilinciyle hareket edip öğrencilerinize bu anlayışla yaklaşıp onları geleceğe hazırlayacağınızdan asla şüphem yoktur.

Saygıdeğer veliler; 

Çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı sadece dönem veya yıl sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın başarılı olmaları, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket edip, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız.

Karne sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve onlara emek veren velilerimizi tebrik ediyor; öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize mutlu tatiller diliyorum.

Yaren SEZEN

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 24 Mayıs 2024, 07:54 tarihinde yazdırılmıştır.