Vali Ekici, kız öğrenci yurdunda atölye açılışı yaptı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Gençliğin Türkiye Yüzyılı’nda Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Hundi Hatun Kız Öğrenci Yurdunda kütüphane ve atölye açılışımızı gerçekleştirdi.
Vali Ekici, kız öğrenci yurdunda atölye açılışı yaptı  

Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Valimiz Sayın Birol Ekici ve Milletvekilimiz Ahmet Gökhan Sarıçam’ın katılımıyla 24 Kasım 2023 Cuma günü Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı KYK Hundi Hatun Kız Öğrenci Yurdunda Türk Kızılay Kırklareli İl Merkezi ve Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerin ders çalışma, kitap okuma ve nitelikli zaman geçirmesi için hazırlanan kütüphane ve atölyenin açılışı gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı KYK Hundi Hatun Kız Öğrenci Yurdunda Türk Kızılay Kırklareli İl Merkezi ve Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde öğrencilerin ders çalışma, nitelikli zaman geçirme ve kitap okuma gibi etkinliklerini gerçekleştirecekleri yurt idari bina 2. Katında 116 m2 alana sahip salon kütüphaneye dönüştürülmüştür.

Kütüphanede 1290 adet kitap, 12 adet armut koltuk, 65 adet sandalye, 4 masa, 1 yazı tahtası ve 1 adet projeksiyon ile teşrif edilmiştir. “ denildi.

Ertan  BAYER

 

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 25 Nisan 2024, 01:48 tarihinde yazdırılmıştır.