Sanayide dükkan kurşunlandı!

Lüleburgaz Yeni Sanayi Sitesi’nde bulunan bir dükkanın camları ve kapısı kurşunlandı. Gece saatlerinde kurşunlandığı belirlenen işletme, sabah işyerini açmaya gelen işyeri sahibi tarafından fark edildi. Öte yandan son günlerde Lüleburgaz’da yaşanan birçok silahlı olay vatandaşları korkutmaya başladı.
Sanayide dükkan kurşunlandı!  

Haber; Uğurcan KARAOĞLU

 

Olay, dün sabah saatlerinde Atatürk Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi E blok üzerinde bulunan bir işletmede meydana geldi. Gece saatlerinde kurşunlanan dükkan, sabah saatlerinde işletmesini açmaya gelen işyeri sahibi tarafından boş kovan ve kurşun izlerini görmesiyle fark edildi.

 

İş yeri sahibinin haber vermesi ile olay yerine polis ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi.

 

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı titiz incelemeler sonucunda boş kovan ve kurşun izleri ile beraber toplamda 30’u gecik delil buldu.

 

Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri bulmak için çalışmalara başladı.

 

VATANDAŞ TEDİRGİN

 

Öte yandan özellikle son birkaç haftadır yaşanan birbirinden farklı silahlı olaylar yüzünden Lüleburgazlı vatandaşlarda korku oluştu.

 

Vatandaşlar, kolluk kuvvetlerinin ve yetkililerin Lüleburgaz’da yasa dışı silah satışı gerçekleştiren kişilerin ve kaçak yollarla Lüleburgaz’a silah sokan kişileri tespit edip gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyor.

 

Lüleburgaz’da son günlerde yaşanan birçok silahlı olayın ardından Lüleburgazlı bazı vatandaşlar sokak ve caddelerde korku ile gezdiklerini belirtti.

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 27 Mayıs 2022, 15:53 tarihinde yazdırılmıştır.