Orhan Suat hayatını kaybetti

Lüleburgaz Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü,Emekli Öğretmen Orhan Suat, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek 11 Temmuz 2021 Pazar günü hayatını kaybetti.
Orhan Suat hayatını kaybetti  

Lüleburgazlı Eğitimci-Yazar Orhan Suat, bir süredir pankreas kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. Orhan Suat’ın birkaç gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Suat, yapılan müdahalelere kurtarılamadı.

Meslek hayatına Ordu Lisesi’nde başlayan İngilizce Öğretmeni Suat, daha sonra Lüleburgaz Lisesi’ne atanmış, Anadolu Lisesi’nin de Kurucu Müdürü olarak görev yapmıştı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Lüleburgaz Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Orhan Suat’ın cenazesi, 11 Temmuz Pazar günü ikindi namazına müteakiben Sokollu Mehmed Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Lüleburgaz’da birçok öğrencisi bulunan Orhan Suat’ı son yolculuğuna aile, dost, akraba, meslektaşları ve öğrencileri uğurladı.

Orhan Suat, Yüksel Suat ile evliydi.

Şehit Pilot anısına anıt istiyordu

Orhan Suat, son olarak kullandığı uçak arızalanınca Lüleburgaz’ın üstüne düşmesin diye kendini feda eden Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek anısına anıt yapılması için çaba gösteriyordu.

Hürfikir Gazetesi olarak Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Buğra KAYA

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 25 Eylül 2021, 15:24 tarihinde yazdırılmıştır.