Zirve’den Sedat Balaban’a plaket

Zirve Eğitim Kültür Gençlik Spor Kulübü tarafından Lüleburgaz Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen 1.Trakya Masa tenisi Turnuvası’na destek veren İş Adamı Sedat Balaban’a plaket takdim edildi.
Zirve’den Sedat Balaban’a plaket  

Zirve Eğitim Kültür GSK sporcuları ve antrenörleri, Lüleburgaz’ın saygın iş adamlarından Sedat Balaban’a spora ve sporcuya verdikleri destekten dolayı plaket takdim etti. Kulübün, Lüleburgaz Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği 1.Trakya Masa tenisi Turnuvasına verdiği destekten dolayı Sedat Balaban’a teşekkür edildi.

Zirve Eğitim Kültür Gençlik Spor Kulübü sporcularından Tuana Aksoy, Naz Aksoy, Binnur Yalçınkaya, İrem Naz İnce, Mehmet Koca, Çağrı Torpil de çiçeklerini vererek kendilerini destekleyen Sedat Balaban’a teşekkür ettiler.

İş adamı Sedat Balaban, sporla ve gençlerle ilgili olan tüm projelere elinden geldiğince destek olacağını belirterek “ Spor, gençleri kötü alışkanlıklardan koruyarak, sağlıklı bir birey olmalarının yanında yetenekli olanların da kentimizi, ilimizi, bölgemizi ve ülkemizde temsil ederek önemli kariyer yapabilirler” dedi.

Spor kulüplerinin toplumsal bir görevi ve misyonu olduğunu belirten Balaban “Özel kulüpler kendi imkanları ile topluma fayda sağlayan sivil toplum kuruluşlarıdır ve desteklenmesi gerekir. Bunu sadece ben değil tüm iş adamlarının yapması lazım bütün spor kulüpleri gençlere spor yaptırmaya devam ederlerse toplumda ki kötü alışkanlıkları olan, hasta, uyuşturucu bağımlısı insan sayısı azalacağından emniyet, hastane, belediye gibi kamu kurumları bu tür kötü alışkanlıkları önlemek için daha az masraf yapacak ve zamanlarını buna ayırmayacaklardır. Böylece tüm kurumlar asli görevlerine daha fazla zaman ayıracaklar halkımız da bundan memnun ve mutlu olacaklardır” diye konuştu.

Buğra KAYA

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 08 Nisan 2020, 12:33 tarihinde yazdırılmıştır.