Kahve Sohbetleri devam ediyor

Lüleburgaz İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen “Kahve Sohbetleri” etkinliğinin ikincisi 31 Ocak 2020 Cuma günü Altıyol Merkez Kıraathanesi’nde gerçekleşti.
Kahve Sohbetleri devam ediyor  

Kırklareli Valiliği tarafından hayata geçirilen “Umutlu Yarınlar” projesi kapsamında düzenlenen etkinlik Lüleburgaz Dernek Camii İmam Hatibi Şemsettin Bostancı, İlçe Vaizi Nuri İlkatmış ve Dernek Camii Müezzini Enver Kolay’ın katılımıyla gerçekleşti.

70 kişinin katılım sağladığı program Kur’an-ı kerim’den bölümler okunmasıyla başladı. Daha sonra konuşmacı İlçe Vaizi Nuri İlkatmış, ahlaklı ve dinini bilen çocuklar yetiştirmenin öneminden bahsetti.

Teşekkür konuşması yapan Dernek Camii İmam Hatibi Şemsettin Bostancı “Suriye, Irak, Afganistan ve Libya’ da insanlar din anlayışı farklılıklarından birbiriyle savaşıyor, bizde aynı duruma düşmemek için farklı inanç ve düşüncedeki insanlara hoşgörülü davranmalıyız” dedi.

Lüleburgaz Dernek Camii İmam Hatibi Şemsettin Bostancı ve Dernek Camii Müezzini Enver Kolay, ilahi okuyarak programa renk kattı.

Buğra KAYA

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 09 Nisan 2020, 06:43 tarihinde yazdırılmıştır.