Baz istasyonu uygun bulundu

Lüleburgaz Hürriyet Mahallesi sakinlerinin havalandırma süsü verilerek mahallelerine yerleştirilen baz istasyonu için yaptıkları şikayet sonuçlandı.
Baz istasyonu uygun bulundu  

 Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’ndan verilen cevapta baz istasyonunun güvenlik sertifikası alarak, yaşam alanları sınırları dikkate alınarak inşa edildiği ve endişe edilecek bir durum bulunmadığı belirtildi.

Lüleburgaz Hürriyet Mahallesi Muhtarı Gürsel Güney, geçtiğimiz aylarda mahalle sınırları içerisinde yer alan bir plazanın çatı katında havalandırma süsü verilmiş halde inşa edilen baz istasyonunu farketmesi üzerine durumdan şikayetini dile getirmişti. Muhtar Güney’in konuyla ilgili başlattığı imza kampanyasına mahalle sakinlerinin yoğun katılım göstermişti.

Toplanan imzaları ulaştıran Muhtar Gürsel Güney’e baz istasyonu ile ilgili cevap geldi. Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü’nden verilen cevapta bölge müdürlüklerinden güvenlik sertifikası alınmadan baz istasyonu inşa edilmediği, bu güvenlik sertifikalarının yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda verildiği, baz istasyonunun okulların, okul bahçelerinin, çocuk oyun parklarının, oyun alanları ve umuma açık parkların güvenlik mesafesine uygun olarak inşa edildiği ve endişe edilecek bir durumun bulunmadığı belirtildi.

Buğra KAYA

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 09 Nisan 2020, 08:08 tarihinde yazdırılmıştır.