Lüleburgaz’ı yönetenler Kadına Şiddete karşı toplantıda buluştu

Lüleburgaz'da "Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı" gerçekleştirildi.
Lüleburgaz’ı yönetenler Kadına Şiddete karşı toplantıda buluştu

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya başkanlığında kaymakamlık binasında düzenlenen toplantıya, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan, Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, Lüleburgaz İlçe Jandarma Komutanı Ömür Gökmen, Lüleburgaz İlçe Sağlık Müdürü Önder Porsuk, Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Lüleburgaz İlçe Müftüsü Hüseyin Uysal katıldı.

Kaya, toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında, şiddetle mücadele konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Kadına yönelik şiddetin her türlüsü ile mücadele ettiklerini belirten Kaya, "Tüm kurumların, bu konuda devletimizin hassasiyetini bilip azami gayretle üzerine düşeni yapma beklentimiz var. Şiddetin önlenmesine dair ne yapılabileceği ile ilgili il ve ilçe eylem planları oluşturulacak." dedi.

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca da, 2018-2019 yıllarında kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Koca, 2018 yılında kadına ve erkeğe şiddete yönelik toplam 288, 2019 yılında 260 olayla ilgili yasal işlem yapıldığını belirtti.

Ertan BAYER 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 02 Nisan 2020, 21:33 tarihinde yazdırılmıştır.