Trakya Birlik Spor Süper Lig yolunda

Trakya Birlik Spor Kulübü Güreş Takımı, Türkiye Güreş Federasyonu 2019 yılı faaliyet programında yer alan Deplasmanlı 1. Lig karşılaşmalarında D Grubunu lider bitirdi.
Trakya Birlik Spor Süper Lig yolunda  

Deplasmanlı 1. Lig karşılaşmalarında D Grubunda yer alan Trakya Birlik Spor Kulübü Güreş Takımı’nın rakipleri ise Ordu Gölköy Belediye Spor Kulübü ve Samsun Yakakent Spor Kulübü olmuştu. İlk hafta karşılaşması Edirne’de, 2.hafta Ordu’da ve 3.hafta Samsun’da yapılan karşılaşmalar sonucunda Trakya Birlik Spor Kulübü D Grubunu lider bitirerek 8-9 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Süper Lige yükselme 4’lü finallerine katılmaya hak kazandı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel, “Bildiğiniz üzere Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Güreş Federasyonumuz tarafından düzenlenen Liglerin (Minikler, Yıldızlar, Büyükler) hepsinde mücadele ediyoruz. Geçtiğimiz hafta yine Ankara’da düzenlenen Minikler 2.lige yükselme müsabakalarında Sporcularımız Lige yükselerek turnuvadan kupa ile döndü,  Antrenörlerimiz Habil Kara, Aziz Özcan, Tamer Ergül ve Sporcularımız bir hedef doğrultusunda özverili çalışmalarda bulunuyorlar, Yurt içinde Yurt dışında Trakya Birlik ismini her platformda duyuruyorlar. Bunlar bize ayrı bir gurur veriyor. Hafta sonu Ankara’da Süper Lige yükselmek için mücadele edeceğiz. Rakiplerimiz kendi gruplarını lider olarak bitiren Kahramanmaraş GSİM, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş SGK Spor Kulüpleri oldu. İnşallah yapılacak olan karşılaşmalar sonucunda hedefimiz olan Süper Lige yükselen taraf oluruz. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Akgün’e, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Trakya Birlik Genel Müdürümüz Hakan Çalen’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Cüneyt ÜNLÜSOY

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 12 Temmuz 2020, 07:21 tarihinde yazdırılmıştır.