Bisikletli polisler göreve başladı

Bisikletli polis timleri 30 Ağustos 2019 cuma gününden itibaren Lüleburgaz’da göreve başladı. Martı timleri ismi verilen bisikletli polisler tüm faaliyetlerde görev alacak.
Bisikletli polisler göreve başladı  

Öncelikle trafiğe kapalı alanlarda görev yapması düşünülen bisikletli polisler, ilk olarak Zafer Bayramı törenlerinde ve Lüleburgaz Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Lüleburgaz Bisiklet Festivali’nin (LÜBİFEST) kortejinde görev aldı. Martı timleri, Kongre Meydanı’ndan hareket ederek Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet Bisiklet Akademisi’ne(LYMBA) giden kortejin önünde yer alarak güvenliği sağladılar.

Martı timleriyle ilgili bilgiler veren İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca “Bisikletli polis timleri (Martı  timleri)30 Ağustos 2019  cuma günü itibariyle Lüleburgaz’da göreve başlamıştır. Tüm faaliyetlerde görev almakla birlikte, öncelikle trafiğe kapalı alanda çalıştırılması düşünülmektedir. Bundaki amaç; hem kapalı alandaki düzeni ve güvenliği sağlamak ,yaya olarak hareket eden vatandaşlara daha az rahatsızlık vermek, hem de 4 yıl önce kurduğumuz yunus timlerinin şehrin diğer bölgelerinde daha etkin olarak görev almasını sağlamaktır. Eğitim ve kültür seviyesini her zaman takdir ettiğimiz  Lüleburgaz şehrimiz, tüm yeniliklerin, tüm gelişmelerin ve tüm hizmetlerin en iyisini hak etmektedir. Uyuşturucudan mala yönelik suçlara, topluma karşı suçlardan trafik suçlarına kadar her alanda tüm suç türleriyle mücadelemiz aralıksız sürmektedir. Bu mücadele esnasında halkın desteğini yanımızda görmek bizleri son derece mutlu etmektedir. Emniyet teşkilatına gösterilen destek ve yakınlıktan dolayı şükranlarımızı sunuyor ve bisikletli polis timlerinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Buğra KAYA

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 14 Temmuz 2020, 06:16 tarihinde yazdırılmıştır.