29 Ekim kutlama programı belli oldu

Lüleburgaz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı belli oldu. Cumhuriyetimizin 95.yılı 2 gün sürecek tören ve etkinliklerle kutlanacak.
29 Ekim kutlama programı belli oldu  

Lüleburgaz Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleşecek kutlamalar 28 Ekim 2018 pazar günü saat 12.30’da Eski Hükümet Konağı önünde resmi daire ve kuruluşların müdürleri ile ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarının müdür ve idarecileri yerlerini alacak. Daha sonra 80.Yıl Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ümit Kutlu Atataş organizesinde saat 12.55’te Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı çelengi Atatürk Anıtına konulacak. Tek Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sertaç Çelik yönetiminde saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşımız okunacak.

Kutlama programı 29 Ekim 2018 pazartesi günü Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya saat 09.15’te makam odasında tebrikleri kabul edecek. Lüleburgaz protokolü saat 09.30’da Eski Hükümet Konağı gerçekleşecek törene katılacak. Protokolün tribündeki yerlerini almasının ardından Tek Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sertaç Çelik yönetimindeki İstiklal marşımız söylenecek. Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak. 80.Yıl Ortaokulu ve Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okunacak ve yerel şair Bektaş Yavuz tarafından şiir okunacak. Sertaç çelik yönetimindeki Atatürk Çocukları Oratoryosu sunulacak.

Buğra KAYA

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 10 Temmuz 2020, 09:30 tarihinde yazdırılmıştır.