Aloş efsanesi bitiyor mu ?

Lüleburgazlı Aloş Kasap (53) 1995 yılında Hyundai minibüsünde, Lüleburgaz terminalinde yapmaya başladığı kuzu şişle tanıtmıştı Lüleburgazlılara kendisini.
Aloş efsanesi bitiyor mu ?  

16.00-24.00 vardiyasından çıkan işçiler ve 24.00-08.00 vardiyasına giden işçiler çok sevmişti Aloş’u. Sonra tüm Lüleburgaz ve çevresinde ki iller.

2000’li yıllara geldiğimizde artık Aloş’ta kuzu şiş ve köfte yemek moda olmuştu. Aloş Kasap’ta 2012 yılında Aloş Markası’nın patentini aldı. Lüleburgaz’ı denince akla gelen ilk isimlerden biri de Aloş olmuştu.

Aloş böyle markalaşırken Lüleburgaz Belediyesi kendisine pek destek olmadı ama belediye başkanı değişene kadar engel de olmadı.

Lüleburgaz’da Lüleburgaz Belediye Başkanı değiştikten sonra ise Lüleburgaz Belediyesi’nden ilk hamle geldi. Lüleburgaz Belediyesi 3 yıldır Lüleburgaz terminalinde hizmet veren Aloş’un elektriklerini kesti. Daha sonra da ruhsatını iptal etti. Aloş burada jenaratörle hizmet vermeye başladı.  Çok yakında da Aloş’un artık buradan kaldırılacağı öğrenildi.

Bu konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan Aloşseverler; “Aloş gibi bir marka kolay kolay oluşmuyor. Aloş abi bu markayı yaratana kadar 23 yıl emek verdi. Onu kaldıranlar ona destek vereceği yerde daha çok köstek oluyor. Duyduk ki Lüleburgaz Belediyesi’nden bir daire müdürünün Lüleburgaz terminalinde bir büfesi varmış. Bu büfe Aloş abi orada olduğu için tost ve sosisli satamıyormuş. Yeni gelen Belediye Başkanı’na Aloş’un kapatılmasını o önermiş. Eğer öyleyse yazıklar olsun. Lüleburgaz  Belediyesi marka yaratacağına, kendi kendine oluşan Aloş markasını yok ediyor.  Lüleburgaz halkı bunun hesabını sorar” dediler.

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 14 Temmuz 2020, 06:27 tarihinde yazdırılmıştır.