Mektebim Müzik Festivali’ne katıldı

Mektebim Lüleburgaz Okulu öğrencileri, 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Pera Uluslar arası Müzik Festivaline katıldı.
Mektebim Müzik Festivali’ne katıldı  

Festival hakkında bilgi veren Görkem Cansev ''Bu yıl, 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde sekizincisi düzenlenen Pera Uluslararası Müzik Festivali, müzik kültürü hakkında farkındalık yaratarak kültür-sanat meşalesini gelecek nesilllerle paylaşmayı hedefleyen bir festivaldir. Çağdaş sanatçı adaylarını bir araya getirerek etkileşimlerini tesis etmek, müziğin türlü enstürmanlarıyla her bir yaş kitlesine bilgi, ilgi ve sevgi aşılamak festival kapsamında varmak istediğimiz sonuçların sadece birkaçıdır. Bu anlamda başta, Şişli/Bomonti mevkiindeki festival mekanımız Pera Güzel Sanatlar Lisesi bir araya gelen uzman eğitim-öğretim kadromuz olmak üzere tüm Peralılar, bu amaçlara hizmet etmektedir. Trakya'dan ve Lüleburgaz'dan sadece Mektebim Okulları Lüleburgaz Kampüsü'nün öğrencilerini katılımcı olarak gönderdiği festivalde Dilay Çakır-Yan Flüt, Fehime Özgü Bilen-Keman, Özgün İlke Uçum-Keman, Elvan Şensöz-Keman,Naz Erk-Keman branşlarında konser vererek okulumuzu temsil etmiştir.   

 

Öğrencilerimizin Pera'da ki konserini ünlü akademisyenler bir yandan izlerken diğer yandan da öğrencilerimizle aynı sahneyi paylaşan ünlü solistler programa renk katmıştır. Böylece öğrencilerimiz bundan sonraki eğitim hayatlarında konservatuara girişlerinde önemli bir adım atmış oldular. 

 

Mektebim Koleji Müzik Öğretmeni Deniz Ece Kaleli'nin öğrencilerini hazırladığı konsere Lüleburgaz Belediyesi'nin uzun yıllardır ücretsiz olarak vermiş olduğu müzik kurslarının da çok önemli katkısı olmuştur. Mektebim Koleji Öğrencilerinden Dilay Çakır'ın 3 senedir Belediye Lyfa bünyesinde eğitim aldığı Müzik Öğretmeni Özgürcan İşbilen'e ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Sayın Emin Halebak'a katılmış olduğu ve başarılı bir performans sergilediği Pera Müzik festivali başarısı için teşekkür etmiştir.'' Dedi.

Gökhan KAN

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 24 Ocak 2019, 11:11 tarihinde yazdırılmıştır.