AK Parti’den Gazetecilere kahvaltı

AK Parti Kırklareli İl Başkanlığınca10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle dün Koza Park’ta bir kahvaltı programı düzenlendi.
AK Parti’den Gazetecilere kahvaltı

Etkinliğe, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu, AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, AK Parti Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya katıldı.

Kahvaltıda bir konuşma yaparak tüm gazetecilerin 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlayan İl Başkanı Alper Çiler basının önemine vurgu yaptı. 1961 yılında Gazeteciler Bayramı olarak ilan edilen günün 1971’e kadar bu şekilde kutlandığını belirtti. Gazetecilerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Başkan Çiler “İnşallah kıymetiniz bilinir. Benim için çok değerlisiniz çünkü siz bizim her şeyimizi yansıtan insanlarsınız. Kırklareli’nde ben gerçekten objektif ve demokratik olarak çok iyi bir basın mensupları olduğunu düşünüyorum. Her ilde böyle bir şey yok. Mesele biz burada çoğumuz ağbi kardeş gibiyiz. Ama çoğu illerde farklı sıkıntılar yaşanıyor. Ben öncelikle bu hassasiyetinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu benim sizlerle beraber 4. olması lazım. 2015-16-17 ve 2018 oldu. 2. bir kongremizi de yaşadık sizlerle beraber. Bu süreçte beraberdik ve her şeyi yansıttınız. En önemlisi Türkiye’nin kaderini 15 Temmuz’da hep beraber sizlerin sayesinde biz aslında geçirdik. Biliyorsunuz 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün halkımıza seslenerek sahaya davet etmesini basın medya yoluyla gelişimi sağlamış olduk. O yüzden şahsım ve Partim adına kutluyorum, gününüz kutlu olsun. İnşallah Allah hayırlı haberler yapmanızı nasip etsin. Allah acı haberlerden uzak tutsun. Hepinize Allah kolaylıklar versin. Biz hepimiz büyük bir aileyiz ona inanıyorum. Kırklareli’nde çok şey değiştireceğimize inanıyorum. Samimiyetten yanayım. Her zaman dürüstlüğün her şeyden önce geldiğini düşünüyorum. Sizleri de tekrardan tebrik ediyorum” dedi.

Gökhan KAN

 

 

 

 

 

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 21 Ekim 2018, 07:35 tarihinde yazdırılmıştır.