Paşabahçe fırın kapatacak

Paşabahçe Kırklareli Fabrikası Müdürlüğünce sektörde yaşanan daralma nedeniyle bir fırının kapatılıp istihdam fazlası işçilerin de işten çıkarılacağı belirtildi.
Paşabahçe fırın kapatacak

Fabrika yönetimi tarafından yapılan açıklamada kapatmaya gerekçe olarak daralma ve maliyetlerin artması gösterilirken bugün itibariyle kapatılacak olan D fırınında çalışan yaklaşık 300 işçi işsizlikle yüz yüze.

Paşabahçe Kırklareli Fabrikası Müdürü Mehmet Önen imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Cam eşyası sektöründe son yıllarda gerçekleşen yıllık ortalama %5 daralma ve  işçilik de dahil olmak üzere girdi maliyetlerindeki artış neticesinde Türkiye’de kapasite optimizasyonuna yönelik tedbirler alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda, ekonomik ömrünün sonuna gelen Kırklareli Fabrikası D Fırınının, 10.09.2017 tarihi itibariyle altı üretim hattı ile birlikte bütünüyle kapatılarak kesin ve devamlı suretle faaliyetlerine son verilecektir. Bu doğrultuda, fırının kapatılmasıyla oluşacak istihdam fazlası nedeniyle toplu işçi çıkışı yaşanacaktır.”  Açıklamada konuyla ilgili detaylı bilgilendirmenin ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi.

Haber Merkezi

 

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 22 Ocak 2019, 21:56 tarihinde yazdırılmıştır.