Benzinsiz aracıyla Dünya’yı turluyor

Hollandalı Wiebe Wakker (29) elektrikle çalışan aracıyla Dünya’yı turluyor. Wiebe Wakker’ın "tek bir damla petrol harcamadan” çıktığı Dünya Turu’nda ki duraklarından bir tanesi de Lüleburgaz oldu.
Benzinsiz aracıyla Dünya’yı turluyor

Plugmeinproject  “Beni sarj et”  ismini verdiği projesiyle 7 aydır ülke ülke gezen Hollandalı Wiebe Wakker, hedefinin Avustralya’ya ulaşmak olduğunu söyledi. 

İnsanların birbirine yardım etmesi konsepti üzerine kurulmuş bir konukseverlik ağı olan “ Couchsurfing” tanıştığı insanların evine konuk olan ve arabasını şarj ettiren Wiebe, Dünya Turu’nda yaşadığı deneyimlerini anlattı.

Lüleburgazlı Levent Can Yılmaz ve ailesinin konuğu olan Wiebe Wakker, Lüleburgaz’ın ardından İstanbul’a geçeceğini ancak orda konaklamak için yeni arkadaşlar aradığını söyledi.

Üç gündür Türkiye’de bulunduğunu belirten Wakker, “Hollanda’dan Türkiye geleli üç gün oldu. Türkiye’de ki ilk durağım Edirne’ydi. Edirne’de öğrenci evinde kaldım. Öğrenciler beni çok iyi ağırladılar. Birlikte yemek yiyip gezdik. Edirne’den sonra Lüleburgaz’dayım. Burada da çok iyi karşılandım. Lüleburgaz’dan sonra ki durağım İstanbul olacak. İstanbul’da da internet sitesi aracılığıyla beni misafir edecek arkadaşlar arıyorum. Türkiye’nin ardından İran’a geçeceğim, dedi.

Uğur PİRPOR

 

 

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 05 Nisan 2020, 04:41 tarihinde yazdırılmıştır.