Film Akademisi öğrencileri yurtdışında eğitim görecek
3 Köy’de elektrik kesintisi uygulanacak
Oğuzhan Koç 19 Mayıs’ta Lüleburgaz’da
Vali Bilgin’den 179 köye 300 proje müjdesi
Bu yazı 04 Mart 2014, Salı 09:24:25 tarihinde eklendi. 3477 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞARMAK İÇİN … - Kürşad Şendal

BAŞARMAK İÇİN …

Mahalli idare seçimlerine 30 günden az bir süre kaldı.

Adaylar belli oldu. Pek yakında kıyasıya rekabet başlayacaktır.

Yüce Yaradanım; bu seçimlerin ülkemize huzur ve hayırlar getirmesini nasip etsin. En iyi hizmetleri verecek olanları başarılı kılsın. Halkımıza en doğru kararı verecek basiret ve feraseti lütfetsin. 

Bu seçimlere, bugüne kadar az rastlanan bir kargaşa ortamında girmekteyiz. Her taraf toz duman.

Devamlı olarak beyin yıkama operasyonları sürdürülüyor.

Gündem, hergün değişiyor. Medya, tarafgirlik konusunda maksimum bir gayret sarfediyor.

Görüyoruz ki; Başbakan RTE, çok ciddi bir panik içindedir. Olayları istediği gibi yönlendirmek için her çareye başvurmaktadır. Türkiye'de hukuk düzeni kalmamış, yargı itibarsızlaştırılmıştır. Belirli  kesimlere yaranmak, sempati kazanmak için karara bağlanmış davaların bile yeniden görüşülmesi gibi akla mantığa uymayan çalışmalar yapılmaktadır. İşin başında, "Ergenekon savcısıyım" diyenler şimdi tam tersi beyanlarda bulunmakta,kendilerini  kandırılmış olarak ilan etmektedirler.!!!

1- Ülke halkı, "bizden olanlar ve olmayanlar" diye ikiye bölünmüştür.

2-Diğer taraftan, teröre ve bölücülere her türlü tavizler verilmektedir. "Artık şehitler gelmiyor" reklamı ile ülkenin belirli bölgeleri teröre teslim edilmektedir. Hızla bir uçuruma, bölünmeye, iç  kavgaya sürüklenmekteyiz. Askerin, polisin, yargının, emniyetin görev yapması engellenmektedir.

3- Karşıt olarak kabul edilenlere, her türlü baskılar yapılmaktadır. Fişlemeler devam etmektedir.

Kıyımlar artan tempoda sürmektedir. Mesnetsiz suçlamalar, "paralel devlet" masalları, "Başbakana darbe" safsataları, zirveye ulaşmaktadır.

Amaca ulaşmak için kanun ve Anayasa değişikliklerine  gidilmektedir. Yargıya her türlü baskı ve müdahale yapılmaktadır. Taraftar olmayanlara her türlü haksızlık yapılmaktadır.

Rüşvet- yolsuzluk-kayırma-torpil vb. suçların üstünü örtmek için her yola başvurulmakta, mağdur ve mazlum rolü sürdürülmektedir.

Bu tablo, mahalli idare seçimlerini, çok daha önemli hale getirmektedir. Zira, Başbakan RTE'nin mutlaka uyarılmaya ihtiyacı vardır. Bunu en iyi yapacak olan da halkımızdır. 

1-Halkımız; kendisinin, evlatlarının ve torunlarının geleceği; ülkenin selameti için; bu gidişe dur demelidir.

Tek adam yönetimine, baskılara, anti-demokratik uygulamalara, kıyımlara, fişlemelere,  terör ve bölücülüğe, Türk düşmanlığına, bizi herkesle kavgalı hale getiren dış politikalara, rüşvet, yolsuzluk, kayırma, torpil, israf düzenine; yatırıma dayanmayan ekonomik uygulamalara, ithalat  çılgınlığına, görevlerin sadece yandaşlara peşkeş çekilmesine, fikir ve ifade hürriyetlerinin yok edilmesine, zenginleri ve yandaşları daha zengin, fakirleri daha fakir yapan bu sisteme, ABD ve İsrail  bağımlılığına, (gösteriş amaçlı söylemlere ve davranışlara kanmayalım), mübarek dinimizin hoyratça ve pervasızca istismarına; karşı çıkmalıdır.

Aksi halde; son pişmanlık fayda vermeyecek, vatan ve  bağımsızlığımız, elden gidecektir.

2-Adayları iyi incelemeli ve mukayese etmeliyiz. Ekibi var mıdır, kaliteli midir? Sadece laf mı üretmektedir, yoksa ciddi proje demetine sahip midir? Politik ve ideolojik saplantılarla hareket  edilmemelidir.

3-AKP’nin alternatifi yok,ceketini koysa Y-CHP nin adayı alır !!! oyum boşa mı gidecek vb. fikirler de çok yanlıştır. Bu düşünce tarzı, bizi hep aynı çarpık düzene mahkûm kılar ve (ebediyen) alternatif çıkma şansını öldürür. 

MHP adayının her geçen gün artan yükselişi BBP, DP, ANAP, hatta DSP ile Y-CHP !!! den rahatsızlık duyan tabanlarının, müşterek hareket edebilir ve ortaya ciddi bir  alternatif çıkarabilirliği göz ardı edilmemelidir.

4-“Yerel ve genel iktidarın adayı, daha fazla kaynak ve yatırım imkânı sağlar” fikri de yanlıştır.

Önemli olan; projeler, vizyon, ekip, dürüstlük, verimlilik, tasarruf, şaibesiz ihaleler, gösterişten kaçınmak, fon ve nakit akımı tablolarını bilmek, işgücü planlaması, yolsuzlukların, rüşvetin, kayırmanın, aşırı istihdamın, israfın önlenmesidir.

Sevgili halkım; lütfen bu fırsatı kaçırma.

Lüleburgaz’a sahip çık. Hak edenlere gerekli dersi ver.

İsmi EMİN olan her belediye başkanı, Şehr-i Emin değildir.
ŞEHR-i EMİN kendinden emin olunan kişi, adil, dürüst,yalan söylemeyen, uyutmayan kişi demektir...

BAŞARMAK  İÇİN ‘’ MAHİR ‘’ OLMAK GEREKİR…

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Kürşad Şendal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek