İktidarın yalancısı olma   Halkın doğrusu ol
Arslan, “Seçilen kişiler değişim getirmedi”
Nisan ayı su analiz raporu açıklandı
Emekli Sen’de genel kurul heyecanı yaşanacak
Bu yazı 27 Şubat 2014, Perşembe 09:24:20 tarihinde eklendi. 1591 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YEREL SEÇİM YARIŞI - Kürşad Şendal

YEREL SEÇİM YARIŞI

Nihayet Y-CHP de uzun görüşmeler, kavgalar, kulisler, ayak oyunlarından sonra başkan adayı tespitini tamamladı. Mahalli seçimlerin yarışı start almış oldu.

Ne yazık ki seçim ortamına tam bir kaos tablosu içinde girmekteyiz.  AKP, (tüm seçimlerde olduğu gibi) yine mağduriyet senaryoları üzerinden politika yapmakta, hayali darbe senaryoları üretmekte, önüne geleni suçlamakta, her türlü yalanı, hakareti, baskıyı mubah saymaktadır.

Ülkede, ne huzur kalmıştır, ne de güven.

Elbette, ekonomi de buna paralel olarak bir çöküş içine girmiştir. Sn. Başbakan’ın her konuşması da bu çöküşü hızlandırmaktadır.

Rüşvet, yolsuzluk, iş takibi, torpil, kayırma vb. olayların üstünü örtmek uğruna, ülkeye büyük zararlar verilmektedir. Yargı,  emniyet, milli eğitim, mülki idare velhasıl tüm bürokrasi hallaç pamuğu gibi atılmaktadır.

En küçük muhalefete bile hayat hakkı tanınmamaktadır. 

Özetle, bugün için Türkiye’de demokrasinin, fikir ifade ve teşebbüs hürriyetlerinin varlığından bahsetmek mümkün değildir.

İşte bu ahval ve şerait içinde, tüm vatandaşlara, çok ciddi, hayati, ihmale gelmez, görevler düşmektedir.

Demokrasiye, ülkeye, hürriyetlere sahip çıkmak.

Beyin yıkama gayretlerine yüz  vermemek.

Belediye başkanı, size en yakın olan, her zaman başvuracağınız, yetkilidir. Ankara’dan talimat almaz, vatandaşın arzu ve ihtiyaçlarını ön planda tutar.

Bu bakımdan, “iktidar mensubu başkan, daha iyi hizmet verir” propagandasının hiçbir anlamı yoktur.

Vizyon sahibi, dürüst, ekip çalışmasına öncelik veren, devamlı istişare yapmayı ön planda tutan, yalan söylemeyen, yapamayacaklarını vaat etmeyen, şov amaçlı harcamalara değil, gerçek ihtiyaçlara öncelik veren, plan performans bütçesi, fon ve nakit akışı tablosu vb. uygulamaları bilen, adaya oy verilmelidir.

Kendine ve ekibine güvenen bir başkanın Ankara’ya ihtiyacı yoktur. Ne yetki bekler, ne de para. Kent halkının desteği, yeter de artar.

Arkasında çok sayıda oy olduğunu söyleyen, her partinin kapısını çalan tiplere, yüz verilmemelidir.

Kimsenin hanımı dahil, ikinci bir oya sahip olduğunun garantisi yoktur.

Bazı tiplerde de oyunu satma hastalığı vardır. Tuzağa düşülmemelidir.

Son gün anketinin dışındakiler (ki onların yayını da yasaktır) uydurmadır.

Adaylar, polemiğe girmemeli, rakiplerini suçlamaya tevessül etmemelidir. Halkımız zaten bu kavgalardan bıkmış usanmıştır. Huzura hasret kalmıştır.

Önemli olan projelerin anlatılmasıdır. Ve bunların gerçekleştirilebileceği konusunda seçmene güven verilmesidir.

Çürümüşlük her haliyle ortada asılı dururken; bir evladının asker kaçağı, bir diğerinin nüfus ticareti yapmasının dışında yüzsüzlerin, arsızların cephesinde değişen bir şey yok !..

HEDEF: Tayyip'i indirmek değil ;
O'nu indirirken başka bir Tayyip'in doğmasına vesile olmamaktır! Tayyip her hâlükârda bu sene gidecek...
Y-CHP'ne DİKKAT...

Birileri bunu anladığı gün; hem ülkemiz, hem de insanlık; küresel güçlerin tuzağına düşmeden kendi seçimlerini yapabilecektir !..
Cenab-ı Hak, en iyi hizmeti verebilecek dürüst insanları başarılı kılsın.

 

NOT: Şahsi inancım bu dönemde MHP’nin çok ciddi bir sıçrama yapacağı “AKP’nin alternatifi yok” iddialarını geçersiz kılacağı yönündedir...

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Kürşad Şendal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek