DSP’den toplu istifa
Salim Şen’den Başkan Helvacıoğlu’na sert uyarı
Lüleburgaz briç şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Lisede 19 Mayıs etkinliği düzenlendi
Bu yazı 30 Aralık 2013, Pazartesi 09:54:48 tarihinde eklendi. 1738 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

REKLAMLAR - İsmet Bulut

REKLAMLAR

Lüleburgaz‘ın çöpleri bitmiyor diye hepimiz şikâyetçiyiz. Ama her şeyi seyrediyoruz. Bilhassa büyük marketler bastırıyor el ilanlarını veriyor çocukların ellerine. Her kapının önüne, her arabanın camına, her kahvehanenin içindeki masanın üstüne, yoldan geçen vatandaşın eline bırakıyorlar. Bir-iki saat içinde her yer çöp. Bir de duyarsız arkadaşlarımızın kabuklu yedikleri, içtikleri sigaraların izmaritleri, aldıkların üründeki kâğıt, poşetlerin içindekilerin işi bitince buruşturulup yere atılışı pisliğin çoğalması oluyor. Her temizliği görevlilerden beklemeyelim. Kendimizde bu gibi durumlarda üzerimize düşen görevi yapalım. Yetkili birimlerde reklam dağıtımını engellemeli. Yeni yılda temiz duygularla, temiz işler yapalım.                                     

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 2014 yılı yeni bir seçim. Lüleburgaz’ın CHP belediye başkan adayı hala belirlenemedi. Yok, efendim, merkez belirleyecekmiş. Hayır, efendim Lüleburgaz da anket yapılacakmış halk belirleyecekmiş. Bir kaos almış gidiyor. Peki, Lüleburgaz CHP teşkilatının yüzlerce üyesi var. Doğru olan üyeler başkan adayını belirlemeli bence. Görüştüğüm birçok kişide benimle aynı fikirde. Bu üyelerin partide söz hakkı yoksa demokraside yoktur. Padişah kimi uygun görürse o mu olacak. Hayırlı olsun demek düşüyor seyircilere. Ama gerçek CHP’liler isyanda haber ola.                                                                    

 

2013-2014 dönüp arkamıza baktığımızda geride iyi ve kötü günlerimiz var. Yıllar gelip geçiyor. Bilhassa 46 yaşından sonra her geçen günü, saati, dakikayı bile arar oluyor insan. 2013 yılını da arayacağız göreceksiniz. Artık yeni yılda mutluluklar, sağlık, başarı dolu günler beklemek zorlaştı. Büyük bir kaos bizleri bekliyor. Karıştı güzel yurdum. T.B.M.M. birbirine düştü. Emniyet perişan, ordu aynı. Ne olacak bu vatanın hali demeye başladık. Zamlar kapıda. Kredi kartları, banka faizleri ödenemez hale geldi. Benim evim, benim arabam, benim cep telefonum v.s. olsun diyerek alınan lüzumsuz eşyalar bizleri perişan ediyor. Kendimize dur demeyi başaramadık. İnşallah 2014 yılı iyi geçer dileklerimi tüm okurlarıma sunuyorum ama ümitsizim. Sevgiyle kalın

Yazdır Paylaş
Diğer İsmet Bulut Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek