DSP’den toplu istifa
Salim Şen’den Başkan Helvacıoğlu’na sert uyarı
Lüleburgaz briç şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Lisede 19 Mayıs etkinliği düzenlendi
Bu yazı 23 Aralık 2013, Pazartesi 09:22:02 tarihinde eklendi. 1974 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ENİŞTENİN TENTESİ - İsmet Bulut

ENİŞTENİN TENTESİ

Öyle bir Lüleburgaz ki burası; kimin kalınsa ensesi, yıkılmıyor tentesi. Atatürkçüyüm, adaletçiyim, halkçıyım, cumhuriyetçiyim, eşitlikçiyim v.s. gibi sözlerin arkasına sığınacaksın.

Eniştenin tentesi için yıkın, kaldırın, basın cezayı diyeceksin, ensesi kalınların kini ellemeyeceksin, görmemezlikten geleceksin. Oh be ne güzel Lüleburgaz. Aldığın meclis kararlarını kişilere göre uygulayacaksın. Güçsüzleri yıkın diyeceksin, güçleler için mahkeme kararını bekliyoruz diyeceksin. O mahkeme kararı da yıllarca çıkmayacak. Eniştenin tentesi için bir haftada üç kere zabıta gelecek, yüzeli metre ileride ki kahveye ve pastaneye hiçbir uygulama yapmayacaksın. Yanımda ki kuru yemişçiye dokunmayacaksın. Dikkat et, Atatürk ün ruhu çarpar seni.

Eniştenin tentesi sökülünce düştüm yollara… İki saat içinde o kadar çok uygunsuz tente ve izinsiz çıkıntılar gördüm, fotoğraflarını çektim. Enişteye yetkisi olanlar, onların farkında bile değilmiş.(sözde) Kimsenin ekmeğinle oynamak değil gayemiz. Lüleburgazlı olarak isteğimiz; aynı olsun ADALETİMİZ. Hürriyet Mahallesi ‘nde amcamın kahvesi, Ticaret Lisesi karşısında dayımın pastanesi, kardeşimin kahvesi, bacanağımın marketi, Düvenciler Lisesi karşısında yeğenimin cafesi, İstasyon Caddesinde sülalemin kahveleri, marketleri, köfteci dükkanları, Kurtuluş Mahallesinde  General Ferhat İlköğretim Okulu karşısında manavlarımız, Devlet hastanesi karşısında cafeterya, hastane arkasında kocaman market, Atatürk mahallesinde manav, marketler, Lüleburgaz sembolü olan yaman otelin karşısındaki süper cafe, Sakızköy yolu meydanında ki kahve ise gel keyfim gel, köfteni ye rahatına bak.

Daha yazamadığım onlarca mekan böyle. Onların hiç birine dokunma, eniştenin gözünü çıkar.Atatürk mezardan kalksa ;bir daha adını ağzına aldırtmaz.Çünkü onun ilkelerinde eşitlik birinci planda. Atam der ki; Türk, Kürt, Laz, Efe, Dağlı, Arnavut, Pomak, Çerkez hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Ayrımcılık yapmayınız. Hele hele ensesi kalın, ensesi ince ayrımı yapmayın der. Ama Atam ölünce ensesi kalınlara kimse bir şey yapamıyor. Bende kendime alacağım bir şal, saracağım onu boynuma, olacağım ensesi kalın.

Lüleburgaz, Lüleburgaz olalı görmedi böyle ayrımcılık. Ben İrfan Oruç zamanından, bugüne kadar gelen bütün belediye yönetimlerini gördüm. Hiç birisi sevdiklerimize her imkânı tanıyalım, sevmediklerimizi tartaklayalım yapmadı. İsyan etmeye başladım arkadaş. Ne olur git artık yavaş yavaş. Belki  o zaman eşit yaşar vatandaş. Daha önce ki yazımda vardı; biz erkek evlatları daha çok seviyoruz. Kız evlatlar için gebersin diye dua eden ana- babalar türemeye başlamıştı. Senin ne farkın var onlardan. Halkın seçtiği lidersin. Bende sana oy vermiştim bir zamanlar.ELLERİM KIRILSAYDI DA VERMESEYDİM.Bıktırdın, her sene Amerika dan dan, İngiltere den, Fransa dan  v.b  getirdiğin heykel tıraşçılar, şarkıcılar, türkücüler beni mutlu etmiyor. Sokakları temizlemek için tuttuğun firmayı bir denetle. Her yer çöp içinde. Ben EŞİTLİK istiyorum EŞİTLİK. Türkiye Cumhuriyetin de bu isteğim. Tentemi  istemiyorum. ADALET istiyorum. Gerçek müslüman, sevecen, içinde  Allah korkusu olan ANA-BABA ya sormuşlar: En çok hangi evladını  seviyorsun. Verdikleri cevap: Beş parmak birbirinden ayrılmaz demişler. Sende bizleri diğer dostlarından ayrı tutmazsan seviniriz. Hakikaten ayrımcılık yapmazsan lidersin. Eğer ayrımcılığa devam edersen, tarafımdan Allahın adaletine havale edilirsin. Allahın adaletinden korkmazsan SEN BİLİRSİN..

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer İsmet Bulut Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek