DSP’den toplu istifa
Salim Şen’den Başkan Helvacıoğlu’na sert uyarı
Lüleburgaz briç şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Lisede 19 Mayıs etkinliği düzenlendi
Bu yazı 23 Eylül 2013, Pazartesi 09:47:43 tarihinde eklendi. 1693 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AYÇİÇEĞİ VE KADIN - İsmet Bulut

AYÇİÇEĞİ VE KADIN

Ayçiçeğinin bir diğer adı ‘Gündöndü’dür. Bitkilerden güneşe en sadık olanıdır. Hiç dikkatinizi çekti mi? Ayçiçeği çiçek açtığı zaman yüzünü güneşin doğuşuna çevirir. Sanki güneşe âşıktır, hep güneşe bakar, onun sıcaklığını yaşar. O yüzden büyüklerimiz ona; güneşe dönmek anlamını taşıyan ‘Gündöndü’ demişler.

 

Değerli okuyucularım ayçiçeğinin bu yönünü kadınlarımıza benzetiyorum. Ayçiçek ve kadın doğar, büyür ve sonunda bu güzel dünyayı terk eder. Ayçiçeğinin anası topraktır. Orada filizlenip büyür. Filizlendiğinde yemyeşil yaprakları ile sarı sarı başları ile tarlaların cici gelinidir. Tohum verir simsiyah taneleriyle, bereket sunar insanlığa. Kadın da böyledir. Işık ister, sıcaklık ister, ilgi ister, sevgi ister. Sevildiğini hissederse hep güneşine döner. Ruhunu bedenini hep süsler. Sadıktır, fedakârdır, çalışkandır. Tek istedikleri gerçek sevgidir. Sevildikçe mutlu ederler. Biz erkeklere düşen görev; kucaklayalım sımsıkı kadınlarımızı. Kırmayalım dallarını. Sık sık ‘Seni seviyorum’ kelimesini söyleyeyim.                                                                                                                                         Güneşimiz sönmesin. Hor görülmesin kadınlarımız. Candır, canandır yavrusunu kucaklayan. Fedakârdırlar. Bir alıp, bin verirler sevdiğine.  Öyle bakın ki gözlerinin içine, güneşinin siz olduğuna inansın…  SEVELİM, SEVİLELİM AMA MUTLAKA SEVDİĞİMİZİ HİSSETTİRELİM…                 

Yazdır Paylaş
Diğer İsmet Bulut Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek