Sedat Kum’dan Kutlama mesajı
10 Nisan Polis Günü kutlandı
Bu yazı 27 Eylül 2023, Çarşamba 09:18:31 tarihinde eklendi. 837 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VAZGEÇMEYİN - Burcu Çalışkan

VAZGEÇMEYİN

 

“İyi şeyler inandığında, daha iyi şeyler sabrettiğinde ve en iyi şeyler ise hiç vazgeçmediğinde gelir.” La Edri

 Anahtar kelime vazgeçmemek. Hayat, cesaret ve iradeyi her zaman takdir eder. Çünkü bu ikisine erişebilmek için önce ne yapacağını bilmek gerekir, ne yapacağını bilmek için ise sorgulamak.

Dünya üzerinde yaşayan her canlının DNA’sı farklıdır, her birimiz karakteristik birçok özellikle donatılmışızdır. Bunun getirisi olarak ise, her birimizin kısacık hayatımızda bir hayat ödevi, hayat amacı vardır. Bunun farkında olmayanlarımız bir o tarafa, bir bu tarafa savrulur durur. Hayat amacımızı bulmak, sorgulamak ile başlar: Neden buradayım? Ben kimim? Hepimizin farklı olmasının sebebi nedir?

Hayat amacımızı kimse elimize vermez, biz kendimizi tanıdıkça ve keşfettikçe o bize kendini sunacaktır, yolumuz mutlaka o yöne doğru çekilecektir. Bulduktan sonra ise sürdürebilir olmasını sağlamamız gerekir. İşte burada cesaret ve irade devreye girer.

Hayatta zaman döngüsü bir çizgi şeklinde değil, bir spiral şeklinde ilerler, geçtiğimiz yerlerden tekrar tekrar geçeriz. “Aa ben bunu yaşamıştım” ya da “Ben buradan geçmiştim” dediğimiz olaylar, prensesi kurtarmaya giden yolda canımızı eksilten ama bizi öldürmeyen engeller gibidir, daha dikkatli, daha farkında, daha “an”da olma mesajı verir.

Dışarıda değil, içeride cevap arayarak, en derinde bulduğumuzla kendimize etiketlemeyerek ve en önemlisi bütün insanların aynı şeyi yaşadığının bilincinde olarak kendimizi daha iyi tanımalı ve keşfetmeliyiz. Biz bu kozmik bütünlükte, bütünlüğün bir parçasıyız. Rolümüzü kavramamız için kendi içimize dönmeli ve bunu bir beklenti haline getirmeden, kendiliğinden geleceğini bilerek akış içerisinde olmalıyız. Yaşadığımız zor zamanların bizim dışımızda geliştiğini ve toplu bir bilinçlenme ve farkındalığa sebep olduğunu düşünüyorum. Eğer hayatımızda olan bitenden memnun değilsek, değiştirecek tek gücün bizde olduğunu hatırlayıp onu bulana kadar vazgeçmemeliyiz.

Sevgiyle kalın…

Yazdır Paylaş
Diğer Burcu Çalışkan Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek