Sedat Kum’dan Kutlama mesajı
10 Nisan Polis Günü kutlandı
Bu yazı 26 Temmuz 2023, Çarşamba 08:55:01 tarihinde eklendi. 1051 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YOL YÜRÜDÜKÇE AÇILIR - Burcu Çalışkan

YOL YÜRÜDÜKÇE AÇILIR

 

Her yol, bir gün bitebilir. Bugün yaptığın iş, yanındaki yüzler hayatın boyunca aynı kalmayabilir. Aynı kalmaması onların kötü olduğunu göstermez. Sadece birlikte yürünen yol biter. Her yol, dinamiktir, stabil değildir. Sen yürüdükçe değişir. Bilirsin ki, o ilk adımı attıktan sonra olacak olan her şey adım adım belirir. Her yol, kendine özgü olarak anbean değişir. Bilirsin ki, şu an böyledir, yarın herkese bilinmeyendir!

Hayata hazır olamadığın gibi, aslında hiçbir yola da hazır olamazsın! Kayıplar, yaslar, acılar, ayrılıklar, mutluluklar, aşklar… Yol, sana yürüdükçe deneyimler yaşatır. Bazıları ağlatır, tırnağın çekiliyormuşçasına canın yanar, bazen ferah bir meltem rüzgarı gibidir.

Her yol senin aydınlanman yolunda yaşaman gerektiği için meydana gelir. Ve bazen yol, biter. Ve aslında bitişe yaklaştığınızı çok iyi anlarsınız. Ayaklarınız sizi oraya, o adama ya da kadına götürmek istemez.

Bazen ise ‘en’ dediğiniz dostunuz ya da sevgiliniz ile aynı şey olur. Yavaş yavaş ‘en’, kalpte ağırlığa dönüşür. Uzatmaları oynamaya başlarsınız ve anladığım üzere günün sonunda oynadığınız tüm uzatmalar, sizin zamanınızdan alır.

Siz, kendi yolunuzda yürümeye devam ettikçe yanınızda olanlar da değişir. Bu kötü ya da iyi değildir. Yaşam dansının kanunudur.

Her yol, adım attıkça günün sonunda sizi okyanusa da ya da otobana da çıkarabilir. Her yol değişir, biter ve başka yollar başlar. Çünkü günün sonunda her yol gibi, her şey de bir gün bitecektir.

Artık öğreniyorum ki, herkesin yolculuğu başka ve hepimiz o anki bilincimizin izin verdiği ölçüde insanları, olayları çekiyoruz. Siz değiştikçe yollar da değişiyor!

Bazılarının uzatmayı oynadığı ilişkinin ya da işin içinde seneler yaşaması gerekiyor, bazılarının ise bu süresi daha kısa oluyor.

Yol, herkesi uyanışa çağırmak için yaşanıyor! Dolasıyla bir elin, parmağın gibi her yol, kendine özgü ve eşsizdir! Ve yolda karşılaşıp, canınızı acıtan, kim varsa bu onların kötü olduğunu göstermez. Sadece öyledir.

Hayatımızda iki seçenek her doğan günde bize sunuluyor: Olan ya da olmayanlar yüzünden birilerini suçlamak ya da hayatınızda elinizden geleni yaparak sadece ders çıkartmak için zaman zaman arkanıza bakarak kendiniz gibi yürümeye devam etmek.

Siz, ne olursa olsun yolda yürümeye devam ettikçe, kendi hayatınızın kahramanı olursunuz. Çünkü gerçek kahramanlar, vadesi dolmuş yolları bitirebilen ve yeni açılan yollarda cesaretle yürüyenlerdir!

Sevgiyle kalın…

Yazdır Paylaş
Diğer Burcu Çalışkan Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek