CANLAR DEVEÇATAĞINDA BULUŞTU
Göksu ailesinin acı günü
BELEDİYE PERSONEL ALIMI SONA ERDİ
“PROJELERİNİZE TAM DESTEK VERECEĞİZ”
Bu yazı 03 Ağustos 2022, Çarşamba 09:44:27 tarihinde eklendi. 272 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NATO’DAN ÇIKMAK ZORUNLULUKTUR - Servet Şenyiğit

NATO’DAN ÇIKMAK ZORUNLULUKTUR

 

 

Yıllardan beri, dünyanın en büyük terör örgütünün NATO olduğunu savundum ve savunacağım. Çevremize baktığımız tüm namluların Türkiye’ye çevrildiği ABD/NATO üslerini görüyoruz. Kendi topraklarımızda bile İncirlik, Kürecik gibi üsler var ve tüm üsler de Türkiye için bir tehdittir.

NATO’nun Türkiye düşmanlığını önceki yazılarımda örnekleriyle yazmıştım. Tekrar buraya yazarsam sayfaya sığmaz. O nedenle 15 Temmuz’da  ABD’nin NATO  eliyle  devletimizin içine yerleştirdiği FETO Gladyosu’nun hain girişimi Türk Ordusu’nun ve Tük Milleti’nin direnişiyle bastırıldığını anımsayalım.

15 Temmuz’da  NATO’ya karşı vatanını savunan Türk Milleti, bu gün yine NATO tehditleriyle karşı karşıyadır. Yunanistan’ı ABD/NATO üssüne çeviren, Ege Adalarını silahlandıran, Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi hedef alan tatbikatlar yapan, KKTC’yi boğmak isteyen, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyindeki PKK/YPD’ye on binlerce TIR silah veren  ABD ve NATO’dur.

RTE çelişkiler içinde, yönünü şaşırmış bir şekilde dönmektedir. Kendisine darbe girişiminde bulunan, TBMM’yi bombalayan, Genel Kurmay’a giren, Emniyet ve MİT’i vuran 251 vatandaşımızın ölümüne neden olan NATO’ya  karşı sağlam duruş koyamamaktadır. Kendisini düşman olarak gören bir örgütün büyümesini kim isteyebilir? RTE, önce karşı çıktı ve “benim olduğum sürece İsveç ve Finlandiya NATO’ya giremez” dedi. NATO zirvesinde karar değiştirip girişlerine imza attı.

Türkiye’nin NATO’ da kalması Türkiye’nin aleyhinedir ve ulusal çıkarlarımıza aykırıdır. NATO’dan çıkmak milli güvenliğimiz açısından da çok önemlidir. Ayrıca, ABD  tehdidiyle karşı karşıya olan ülkelere güven verecek ve Türkiye’nin ittifak birikimini harekete geçirecektir. Türkiye’nin Atlantik denetiminden kurtulup Avrasya içindeki bağımsız ve öncü konumunu alması amacıyla NATO’dan çıkılması kaçınılmazdır. Bu aynı zamanda Asya’ya yönelişi güçlendirir ve dış cepheyi pekiştirir.

Türkiye’nin NATO’ya karşı sağlam ve dik duruşu, başta İncirlik ve Kürecik üsleri olmak üzere tüm üslerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetimine  alınmasıyla mümkün olur. NATO’dan ayrılmak, ABD tertip ve tehditlerine karşı en etkin uygulamadır. NATO‘dan ayrılan Türkiye, iç  cephesini birleştirir ve sağlamlaştırır. Ekonomide Kurtuluş Savaşını zafere ulaştırır.

servetsenyigit@gmail.com

 

Yazdır Paylaş
Diğer Servet Şenyiğit Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek