Lüleburgazlı Gaziler Kıbrıs Harekatı’nın 50. Yılını andı
Ziyafet çiğköfte hizmete girdi
Bugün ve yarın yağmur bekleniyor
YILDIZLAR PARLAMAYA DEVAM EDİYOR!
Bu yazı 04 Haziran 2022, Cumartesi 09:22:49 tarihinde eklendi. 17711 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİR ALEVİ İNSAN NEDEN CUMHURBAŞKANI OLAMAZ - Serbülent Avcı

BİR ALEVİ İNSAN NEDEN CUMHURBAŞKANI OLAMAZ

 

 

Alevi Bektaşi Toplumunun Anadolu'daki 14 Bin yıllık tarihi, beşeri ve kültürel varlığıni inkar  etmiş  bir zihniyetin  Alevi birini Cumhurbaşkanı yapması  küresel düzene uyarlı siyasi varlığının sona ermesi , halkın her alanda özgür, devletin her alanda tam bağımsız bir yola girmesi demektir.

Zira ,varlığın birliği ilkesiyle dünyanın en büyük uygarlıklarını yaratmış En- El  Hakçi kültüre sahip bir Alevi insan Cumhurbaşkanı olursa ; 

Halka yalan söylemez

Vatan topraklarını satmaz

Halkın yaşam kaynaklarını Koruyup geliştirir,

Milli geliri adaletle paylaştırır,

Bölücülük, ırkçılık yapmaz ,

İnsanımız Anadolu'ya yabancı bozguncu kültür ve ideolojileri kimlik edinmez ,

Anadolu Uygarlıklarını sahiplenir, kültürel ve doğal mirası korur,

Bilime, bilimsel eğitime, evrensel kültüre, sanata  değer verir, toplumda tarih bilincini yükseltir.

Eşitlik ilkesiyle insan haklarını geliştirir, her kesin hakkını korur, toplumda adaleti ve  barışı sağlar, böylece ülke bütünleşerek  kalkınır, insanlar mutlu olur.

Bu tür evrensel değerler küresel güçler ile onların  belirlediği politikalarla köklerini Anadolu dışında arayanların kabul edebilecekleri şeyler değil.

Bin yıllık asimilasyon ve imha politikalarıyla tarihi bellek kaybına uğratilmis Alevi İslamcı kesimler  bilmeseler de, batılı halklar ile bu ülkede  ırk ve din politikalarıyla siyasi erk kuran  çevreler Anadolu Alevilerinin Bu toprakların asli sahipleri olan Sümer ve Hititlerin torunları olduklarını, bilime,  evren ve doğaya  dayalı binlerce yıllık kültür, felsefe ve uygarlık birikimleriyle iktidar olmaları durumunda  Varlığın Birliği ilkesine dayalı ırklar üstü toplum yapılaşmasıyla Anadolu'yu  yeniden uygarlaştıracaklarını, küresel düzenin  kullandığı her türden ırkçı ve dinci  yapılaşmaya, her alanda soygun ve talana  son vererek ülkeyi kısa sürede  batıyla yarışacak düzeye çıkaracaklarını gayet iyi bilirler.

Bu nedenle de küresel düzenin Alevilere kendi toprakları üzerinde biçtiği görev Siyasal İslamcı - ırkçı zeminde Türk, Kürt ve Alevi İslam kimliklerinden birine  asimile olmak ve asla tek çatı altında birleşip siyaset yapmamaktır.

Düzenin bilinçli olarak gündemlediği Türküm, Kürdüm, Alevi İslam'ım tartışmalarıyla  uğraşanlar için  ufukta yeni bir gelecek yok ve Aleviler Anadolu'nun her türden  ırkçı ve dinci düşünceden arınmış emekçileri ,devrimci ve demokrat kesimleriyle  tek çatı altında siyasi bir güç  olmadıkça da Anadolu halkına ait  Uygarlık Güneşi batıyı ışıtmayı sürdürecek, Anadolu halkı küresel düzenin karartma, soygun ve talan eylemlerine maruz kalmaya devam edecektir.

Yazık bu ülkeye, yazık bu halka.

BU HALK ARTIK UYANMALIDIR.

Bu ülkede şeriat isteyip laik batılı ülkelerde yaşayanlar, imam hatipleri savunup çocuklarını yurt dışında okutanlar, savaş isteyip çürük raporu alanlar, fakirliği övüp 4-5 yerden kallavi maaşlar alanlar fakir halkın dini duygularını sömürüp iktidar olanlardır.

Kimse merak etmesin Aleviler bu defa oyunu bozacaklardır.

Pir Sultan Abdal sözü ile sizleri selamlarım

Eksikliğim çoktur ben de bilirim

Eksiklikle kabul eyle gel beni.

Yazdır Paylaş
Diğer Serbülent Avcı Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek