CANLAR DEVEÇATAĞINDA BULUŞTU
Göksu ailesinin acı günü
BELEDİYE PERSONEL ALIMI SONA ERDİ
“PROJELERİNİZE TAM DESTEK VERECEĞİZ”
Bu yazı 03 Haziran 2022, Cuma 09:32:39 tarihinde eklendi. 358 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRKİYE NATO’DAN ÇIKMALIDIR - Servet Şenyiğit

TÜRKİYE  NATO’DAN ÇIKMALIDIR

 

 25 Mayıs 2022 Çarşamba günkü yazımda NATO’nun Türkiye’ deki kanlı eylemlerinden söz etmiştim. NATO’nun yurt dışından da tehditleri ve yıkıcı faaliyetleri bu gün de sürmektedir. Özellikle belirtmeliyim ki, NATO, ABD diktası altında toplanma örgütüdür.  Fransa Cumhurbaşkanı De Gaulle ‘ün vurguladığı gibi “ABD‘nin üye ülkeler üzerindeki denetim örgütüdür.”

 

Zamanın İtalya Cumhurbaşkanı Fransesco Cossiga, gizli örgütlenmeler aracılığıyla NATO üyesi ülkelerin cumhurbaşkanlarının bile ülkenin başına ABD bekçisi olarak oturtulduğunu itiraf etmiştir. Örnek olarak ta kendisi de dahil olarak, Fransa Cumhurbaşkanı Giscard d’ Estaing, İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher,  Almanya Başbakanları Helmut Schimit ve Helmut Kohl ‘un ABD’ de eğitim alarak ülkelerinin başına atandıklarını belirtmiştir.

 

Türkiye’ ye karşı, NATO merkezli tehdit sözde de kalmayıp askeri hazırlıklar ve yığınaklar aşamasına gelmiştir. Yunanistan’daki ABD üslerinin sayısı 20 oldu. Güney Kıbrıs’taki İngiliz üsleri de NATO üsleridir. Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki ABD üslerinin cephesi de Türkiye ‘ye dönüktür.   ABD, Yunanistan, İsrail ve GKRY donanmalarının Doğu Akdeniz ‘de Noble Dina ve Nemesis deniz tatbikatlarında düşman ülke Türkiye idi. 

Örnekleri çoğaltmak mümkün. Türkiye NATO tarafından aforoz edilmiştir. Aforoz etmeselerdi, Amerikan tarihinin en büyük askeri tatbikatı Millenium Challenge 2002‘ de düşman ve 96 saatte işgal edilen ülke Türkiye olmazdı. NATO tatbikatlarında Atatürk ve R. Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları düşman ülke kapsamında asılmazdı.

 Türkiye’deki NATO üsleri de unutulmamalıdır. İncirlik Üssü’ndeki nükleer başlıklı füzelerin sayısı hakkında çeşitli rakamlar söylenmektedir. Bu bile Türkiye için başlı başına bir tehdittir. Kürecik Radar Üssü’ nün Türkiye’ ye hiçbir yararı yoktur ve tam tersine Türkiye’yi hedef ülke haline getirmiştir. Kürecik Radar Üssü İsrail’in Batı Asya’daki gözü kulağı konumundadır.

Türkiye‘yi çevreleyen tüm NATO üslerindeki silahların namluları Türkiye ‘ye dönük olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, başta İncirlik ve Kürecik olmak üzere tüm yabancı üsler Türk Silahlı Kuvvetleri ‘ne devredilmelidir. Üyesi olan bir ülkede kanlı eylemler yapan, yurt dışındaki üslerdeki silahların namlularını Türkiye ‘ye çevirmiş olan bir örgütte Türkiye‘nin ne işi var diye sormak gerekir. Türkiye , “RTE, NATO’nun yaramaz çocuğudur” diyen NATO ‘dan çıkmalıdır.

servetsenyigit@gmail.com

Yazdır Paylaş
Diğer Servet Şenyiğit Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek