Lüleburgaz’da Sena Şener rüzgarı
Motosikleti bırakıp kaçtı, bir sürü ceza yedi
Ehliyetsiz sürücü motosikleti bırakıp kaçtı
Bu yazı 01 Ekim 2021, Cuma 09:26:55 tarihinde eklendi. 701 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UYARI-YORUM - Doğukan Önal

McLuan 80'li yıllarda dünyayı global bir köy hâline getireceğiz demişti. Sınırsız, milletsiz ve milliyetsiz, dinsiz ve tek dünya devletinden müteşekkil bir dünya istiyorlar.
UYARI-YORUM

 

Bu süreç sizlere ütopya gibi gelebilir, ama eminim son 2 yılda yaşadıklarımızı bizlere daha önce söyleseler ütopya derdik. Dünyanın düzeni ne zaman değişse ya bir savaş olmuştur, ya salgın. Bu salgının bir proje olduğuna inanıyorum zaten, bu virüs var ama insanoğlu tarafından üretilen bir virüs, gelişmelerin seyrine baktığımızda tamamen proje.

ABD ekonomisinin en iyi dönemini yaşatan Trump, pandemi neticesinde koltuğu küreselci Biden'e bırakıyor. Ulus devlet anlayışına sahip tüm liderler bir bir ya suikaste uğruyor ya da seçim neticesinde haklarında oluşturulan algı ile görevi küreselcilere devrediyor.

Yetiyor mu? Yetmiyor. Üretim maliyetleri çok garip ve aşırı bir şekilde arttırılıyor, piyasaya arz daralıyor, üretim zorlaşıyor, yakıt noktasında ulaşamama sıkıntısı başlıyor, bakın İngiltere de şuan tamamen bu durum yaşanıyor.


Eğer boşuna okumadı isem kıymetli okurlarım; gelecek dönem bugünden biraz daha zor olacaktır. Bu sadece Türkiye için değil dünyanın tüm ülkeleri için aynı sıkıntıyı ihtiva edecektir.

Ben daha önce de söylemiştim yine tekrar ediyorum, ülkemizde ulusalcısından milliyetçisine, muhafazakârına herkes beraber olmalı ve küresel komplolara geleceğimizi feda etmemeli. İdeoloji sahibi her devlet, her oluşum küresel egomonya'nın hedef tahtasındadır.

Biz bir olmalıyız ve her zamankinden daha şıkı bir şekilde birbirimize sarılmalıyız. Kalın sağlıcakla.

Yazdır Paylaş
Diğer Doğukan Önal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek