Lüleburgaz’da Sena Şener rüzgarı
Motosikleti bırakıp kaçtı, bir sürü ceza yedi
Ehliyetsiz sürücü motosikleti bırakıp kaçtı
Bu yazı 17 Eylül 2021, Cuma 09:30:56 tarihinde eklendi. 729 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜRK KADININA HAKARET EDEN BU BELEDİYE BAŞKANI HÂLÂ PARTİSİNDE KALACAK MI? - Doğukan Önal

Kıymetli Okurlarım, Ailem Selanik'in Sofulu köyünden Meriç'in Küplü beldesine göç etmiş bir Rumeli ailesidir. Küplü'de henüz pürgü adını verdiğimiz çarşaf çeşidi giyilmektedir.
TÜRK KADININA HAKARET EDEN BU BELEDİYE BAŞKANI HÂLÂ PARTİSİNDE KALACAK MI?

 

Türk kadını bir şeref ve namus timsalidir. Türk kadını cihana değer bir yiğitliğin resmidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün validesi Zübeyde hanım da çarşaf giymiş ve yaşamını böyle idame ettirmiştir.

Lâkin geçtiğimiz hafta ne yazık ki görmekten utanç duyacağımız bir mesele vuku buldu. Edremit’ te düzenlenen bir törende Türk kadınını zincir vurulmuş şekilde gösterme edepsiz ve hayasızlığına kast edildi.

Dedim ya, bunlar kendilerini kurnaz sanan devri kapanmış bir zihniyetin mümessilleri.. Aklı sıra hem çarşaf giyen kadına hakaret edecek, hemde çarşaf giyen herkesi zincirli imiş gibi gösterecek..

Peki ben buradan bu belediye başkanı ile aynı partiden olan abilerime, kardeşlerime soruyorum; Yahu abi, bu adama hâlâ tepki koymayacak mısınız? Bunun bir defa bu partiden ihraç edilmesi lazım. Hatta görevden alınması lazım. Neden susuyoruz? Bu milletin değerine hakaret edenlere gerekli tepkiyi vermez isek biz şayet değerlerimizin ayaklar altına alındığı günleri izlemek zorunda kalırız.

Unutulmasın ki, bu milletin saçı açığı ile kapalısının birbirinden zerre farkı yoktur, kardeştir. Ha keza çarşaf giyiminde de özgürdür Türk kadını.

Ey Edremit belediyesi tarih boyunca yiğit Türk kadınına kimse zincir vuramamıştır. Lâkin siz, milletin vicdanında zincirlendiniz, mahkûm oldunuz.

Kalın sağlıcakla.

Yazdır Paylaş
Diğer Doğukan Önal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek