Lüleburgaz’da Sena Şener rüzgarı
Motosikleti bırakıp kaçtı, bir sürü ceza yedi
Ehliyetsiz sürücü motosikleti bırakıp kaçtı
Bu yazı 06 Ağustos 2021, Cuma 09:20:56 tarihinde eklendi. 1145 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AHMET TUNALILAR HOCAEFENDİ(K.S) - Doğukan Önal

Trakya'nın manevi komutanı idi. Ehli sünnet vel cemaat akidesini 91 yıllık ömrü boyunca müdafaa etti, öğretti. Hocası Cemalettin Arvasi'nin (ks) son arzularından biri olan Lüleburgaz'a gelip irşad vazifesi yapma gayesini o üstlendi.
AHMET TUNALILAR HOCAEFENDİ(K.S)

 

Arvaslar ki gönül kandillerimizin daimi ışıkları..milli mücadelenin kahramanları...  Arvaslar ki... onlar Türk'ün manevi kuvvet dayanağı.. Ehli sünnetin hizmetkârları...

 

İşte; Ahmet Efendi Hocamız,(ks) böyle bir kapıdan aldığı manevi rızkı buradaki kardeşlerimiz ile büyüklerimiz ile paylaştı. O, bizim çocukken şekerci dedemiz, bazen de Ahmet amcamızdı..

 

Kendisini en son pandemiden önceki Kurban bayramında ziyaret edip duasını alma bahtiyarlığına erişmiştim.. Rabbime hamd ediyorum ki, Böyle bir veli ve evveli bir zat'ı ahir ömrümde tanıdım, duasını aldım.

 

Cemaati müslimin Biliniz ki, alimin ölümü alemin ölümü gibidir, ve Muhammed Sav ümmetinin alimleri Beni İsrail peygamberi ile eşit makamdadır.

 

Sevinin, sevinin ki; Dost dostuna kavuştu. Üzülün, üzülün ki; bir alîm dünyasını değiştirdi.

 

Ahmet Tunalılar efendi hocamızın intisaplısı, müntesiplisi tüm büyük ve kardeşlerime baş sağlığı diliyorum. Rabbim kardeş ve büyüklerimizi onun yolundan ayırmasın. Amin.

 

Mevlam makamını Alî eylesin. Efendimiz Muhammed Mustafa'ya (sav) komşu eylesin. Amin.

 

Ruhuna Fatiha.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Doğukan Önal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek