Kurbanlıklar satışa çıktı
Karabirgül ailesinin mutlu  günü
İlknur’un katilinin yargılanmasına başlandı
Başpehlivan, Cengizhan Şimşek oldu
Bu yazı 06 Temmuz 2021, Salı 09:19:42 tarihinde eklendi. 985 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSTANBUL KANALI CİNAYETTİR - Servet Şenyiğit

Öncelikle kanalın adı ile başlamak gerekir. “Kanal İstanbul” gibi tamlama Türkçe’de yok ve doğrusu İstanbul Kanalı olmalıdır. SuezKanalı , Panama Kanalı , Kiel Kanalı gibi. Adı bile saçma bir kanalın diğer zararlarını her gün her yerde okuyabiliyoruz.
İSTANBUL KANALI CİNAYETTİR

 

Karadeniz’deki zıtlaşmayı , restleşmeyi yaşıyoruz son günlerde. Önce İngiliz savaş gemisi Kırım sahillerine yaklaştı ve Rus savaş uçakları taciz ateşi açtı. Sonrasın da, NATO tatbikatı Ukrayna karasularında başladı ve yine kriz çıktığını görüyoruz ve okuyoruz. Ukrayna’nın NATO  üyeliği tam gerçekleşmeden NATO tatbikatının karasularında yapılması da ilginç.

RTE bu konuyu ya gerçekten bilmiyor, ya da onca maaş verdiği danışmanları yanlış yönlendiriyor. Ukrayna ile ABD ,TürkAkımı Projesi’ni engellemek için antlaşma imzaladığını unutmuş veya unutturmuşlar. Ukrayna Cumhurbaşkanı Türkiye’ye geldiğinde, Kırım konusunda Ukrayna’nın yanında olduğunu belirtmişti. ABD ile Türkiye düşmanlığı yapan ülkeye destek veriyor.

Ukrayna NATO üyeliğinin onaylanmasını bekliyor ve ilginç olan Türkiye bunu destekliyor. Türkiye’yi düşman ülke statüsüne koyan ABD ve NATO ile ilişkilerini yeniden değerlendirmesi gerekmez mi? Burada müttefiklik yok. Karşılıklı çatışma var.

Karadeniz, ABD ve NATO’nun egemenlik kuramadığı tek deniz. Bunu korumamız gerekirken biz kendi ayağına kurşun sıkan ülke konumundayız. İstanbul Kanalı ‘nın yapılmasını düşünmek bile istemesem de , yapıldığını varsayarsak Karadeniz’in kan gölüne dönüşeceğini görmek için kahin olmaya gerek yok.

Montrö Boğazlar Antlaşması gereğince İstanbul Boğazı’ndan geçen savaş gemileri 21 gün sonra dönmek zorundalar. İstanbul Kanalı’ndan geçen gemiler ise istedikleri kadar kalabilecek. Parasını verdim geçtim diyecekler ve Karadeniz’de üs kurabilecekler. Bunun da sorumlusu Türkiye olacak.

 Sonuçta; Türkiye yalnız ca kendi güvenliğini tehlikeye atmakla kalmıyor. Tüm bölgeyi ateş topuna çevirebilecek bir çılgınlıkta baş rolü oynuyor. 1950 yılında ABD’nin isteklerini günümüzde gerçekleştirmeye çalışıyor. ABD’nin “Karadeniz ve Marmara Kanalı “ projesi oluşturduğunu  ve bugünkü haritaya  çok benzediğini biliyoruz.

RTE, çift taraflı oynuyor, Rusya ile iyi geçiniyor  ancak, ABD’nin isteği olan İstanbul Kanalı’nı da kişisel kapris için yapacağım diyor.

Ülke çıkarlarıyla kişisel kaprislerini karıştıranlardan lider olmaz .

servetsenyigit@gmail.com

Yazdır Paylaş
Diğer Servet Şenyiğit Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek