Trakya Birlik’ te Başkan değişti
Lüleburgaz Kılıçdaroğlu’nu bekliyor
LTSO’dan öğrencilere kırtasiye kartı
Tahsin Topaloğulları vefat etti
Bu yazı 13 Nisan 2021, Salı 09:49:33 tarihinde eklendi. 897 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EMEKLİLERDEN AÇIKLAMA - Servet Şenyiğit

104 Emekli Amiralin yayınladığı bildiri Türkiye’nin gündemine oturdu. Destekleyenlerde vardı, karşı çıkanlarda. Anayasamızın 26. Maddesi, “Herkes düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim ve başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir” der. Bu nedenle bildirinin yayınlanması olumlu karşılansa da içerik olarak çok eleştiriliyor.
EMEKLİLERDEN AÇIKLAMA

 

AKP dolayısıyla RTE darbe dedi ve kendi çıkarı için çarpıttı, MHP 2004’de , 313 generale, AKP’ye karşı karşı bildiri istediğini unuttu ve şimdi emeklilerin apoletlerinin sökülmesini istedi, CHP ve İYİ P ters düştüler ,Akşener zevzeklik derken CHP yöneticileri bildiriyi destekleyen açıklamalar yaptılar. Aynı parti içinden bile farklı açıklamalar yapıldı. En çok kızaran da Akşener oldu. Zevzeklik dediği bildiriyi hazırlayan ve kendini birinci sıraya yazan e. amiral Ergun Mengi İYİ Parti kurucularından çıktı. ABD derin devleti CFR (Council of ForeingRelations)’ nin Türkiye kolu GİF (Global İlişkiler Forumu) üyesi olduğu öğrenildi.

 

Bildiriyi okuyunca çalakalem yazıldığını gördüm . Alelacele sosyal medyada paylaşılarak imzalar istenmiş. Askeriyede önemli olan rütbe ve hiyerarşik  sıralamayı bile yapmamışlar ve gece yarısı hemen servis yapılmış. Bildirinin Montrö’ye tavır alan bir hükümet algısı yaratma çabasında olduğunu görüyoruz. Bu da RTE düşmanlığına kilitlendikleri için bildiriyi okuyamadıklarının, anlayamadıklarının göstergesidir.

 

Türkiye’nin gündeminde Montrö yokken bildirinin ilk cümlesinde Kanal İstanbul’u ve Montrö’yü görüyoruz. Unutulmamalı ki, James Jeffrey’ nin ABD Büyükelçisi olduğu dönemde ABD,Türk ordusuna Montrö’yü delmeyi önermişti. Buna itiraza eden amiraller Ergenekon – Balyoz kumpaslarına uğramışlardı.

 

Türk Ordusu ,Doğu Akdeniz’de , Suriye’de , Libya’da , Karabağ’da , Irak’ta savaş verirken, PKK ve FETÖ ‘ye karşı başarılı harekatlar yapıyorken bildiride bunları göremiyoruz.

 

Birlik ve beraberliğe milletçe ihtiyaç duyduğumuz, tüm komşularımızın, dolayısıyla yurdumuzun  ABD üslerince asker ve silahlarıyla çevrelendiği bir ortamdayız. Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliğe NATO’nun müdahil olacağının konuşulduğu günlerdeyiz. Böyle bir ortamda darbe söylentileri  TSK’yı hırpalamaktan başka bir işe yaramaz.                                                                                        servetsenyigit@gmail.com

Yazdır Paylaş
Diğer Servet Şenyiğit Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek