Lüleburgaz’da 23 Nisan coşkusu
Kenan Ürün; “Lüleburgazspor’u iyileştirmek için adayım”
Lüleburgaz’da feci kaza
Çeşme meydanına TREPAŞ Resmi Ödeme Merkezi  açıldı
Bu yazı 12 Nisan 2021, Pazartesi 09:41:37 tarihinde eklendi. 3853 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CEZA YAZMAK İLE MÜCADELE OLMAZ - Ertan Bayer

Coronavirüs Covit 19 tüm dünyanı kasıp kavururken ülkemize bile daha büyük darbe vurdu.
CEZA YAZMAK İLE MÜCADELE OLMAZ

 

Yaşadığımız Lüleburgaz’da bile herkesin tanıdığı Erol Özgür,  Ercan Daloğlu, Nadir Kıray, Fahri Bahar ve daha nice isimler Covit 19 nedeniyle veya kaynaklı hastalıklardan vefat etti.

Yetkililer sadece uyarı yapıp ceza yazıyor. Yazılan cezalar ise herkesi güldürüp düşündürüyor. Maskesiz bazı parti kongrelerine gidenlere Türkiye genelinde ceza yazılmazken Covit 19’un en az olduğu merada gezen bir kişi uydudan bulunup ceza kesiliyor.

Sonunda torpil kazımayan Coronavirüs geldi çatıyor. Kimseyi affetmiyor.

Oysa yetkililerin “Bu vatandaşlar neden evde durmuyor?”  diye düşünmesi gerekirdi.

Vatandaş evde durmuyor ama “Niye durmuyor?”  Çünkü vatandaş eve ekmek götürmek için ya birinden borç istiyor. Ya bankaya kredi müracaatında bulunuyor. Ya belediyelere veya kaymakamlıklara, muhtarlıklara erzak istemeye gidiyor. Elektriği, doğalgazı kesiliyor borç bulup ödemek için dışarı çıkıyor.

Vatandaşın mağduriyetini gidermeden içeri sokamayız.

Bu nedenle “Ona,  buna sağlık malzemesi gönderiyoruz” hikayelerine artık kimse inanmıyor. Çünkü ülkemiz artık kendi halkının karnını doyuramıyor.

Biz diyoruz ki; “Öyle ceza yazmakla Covit 19 mücadelesi olmaz. Vatandaşın karnını doyurmak, faturalarını ve borçlarını ödemek lazım.” 

Yoksa, Avrupa’da birinci dünyada ise ABD’nin arkasından ikinci oluruz.

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek