RUMELİ’DE 665 YILLIK VATAN LÜLEBURGAZ…
LTSO Edirne’de Fuara katıldı
KLÜ, ÖĞRENCİSİ’NDEN ÖRNEK TASARIM
Kırklareli AK Parti’den Vali Birol Ekici’ye ziyaret
Bu yazı 22 Mart 2021, Pazartesi 09:25:05 tarihinde eklendi. 2483 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇANAKKALE HATIRASI - Metin Dikener

Kırklareli 33. TümenKaragücüTakımı’nınTürkiyeAmatörKümelerŞampiyonasımaçlarındaTakımKaptanıolarakoynuyorum.Kırklareli’nde 1-1 beraberekaldığımızrövanşmaçındaEdirne’deEdirnespor’u 1-0 yenerekeledik.32 takımarasındaydık. İkinciturdayineKırklareli’ndeÇanakkalespor’la 0-0 beraberekaldık.
ÇANAKKALE HATIRASI

 

RövanşmaçımızıoynamaküzerePerşembegünüÇanakkale’yegittik.Aslındasüperbirkadroyasahipolanbirtakımdık.KalecimizSoner, Sol haf Malik, sağaçık Mehmet Can, santraforkanburBülent, sol içMetinDikener.BirsenesonraLüleburgazsporformasınıgiydik.DiğertakımarkadaşlarımÖmerTekirdağspor, MuharremFenerbahçe, Ali HataysporBeşiktaş, Adana Demirspor, İsmail Kırklarelisportakımlarındaoynadılar. KafilebaşkanımızBinbaşıOrhanbey, AntrenörümüzİlkerTolonidi.CumagünüantremandanevveldenizkenarındademirlenmişduranÇanakkalesavaşlarınınkazanılmasındabüyükroloynayanNusretmayıngemisinigeziyoruz.Gemikomutanışunlarıanlattı: ŞugördüğünüzNusretmayıngemisiÇanakkalesavaşlarınınseyrinideğiştirmiştir! DüşmangemileriboğazagelmedenevvelNusretmayıngemimizÇanakkaleboğazının her ikiyanınıdamayınlamış.Fakatdüşmanuçaklarımayınlarınyerlerinitespitetmiş.Mayıntaramagemileride bütünmayınlarıtemizlemişvehiçmayınkalmadıdiyede raporvermiş.NusretMayıntaramagemikomutanı ne olursaolsunşuelimizdekalan 26 mayınıkullanalımtalimatınıvermiş.Düşmangemileri de boğazagelmiş, hücumtalimatıbekliyormuş.Gecehavabulutluvesisli.Düşman’ındevasasavaşgemileriprojektörleriiledenizitarıyor. Gemimizsessizsedasız 26 mayınıyüzermetrearailedenizindörtbeşmetrederinliğinebırakıyor. Gemide büyükbirheyecanyaşanıyor.NusretmayıngemimizAllah’ında lutfuilegörünmedenvazifesiniyaparakdönüyor.Gemikomutanının son sözleriiseşuşekildeidi.Mayındöşeme 18 Mart’tanbirkaçgünevvelgerçekleşiyor.DüşmangemilerikendindeneminbirşekildeÇanakkaleboğazındaniçeriyegiriyor.Girergirmezikisavaşgemileribumayınlardandolayıbatıyor.Mayınyokturdiyeraporverenuçakpilotlarınıiseidamediyorlar.Gemikomutanıbunlarıanlatırken bizde büyükheyecanduyduk.Çanakkale’deşehitdüşenlerisevgi,saygıverahmetleandık. Antremanımızıyaptıkikigünsonramaçımızıoynadık. RakibimizÇanakkalespor’u 4-2 mağlupederekTürkiyeAmatörKümelerŞampiyonasında 16 takımarasınagirmebaşarısınıgösterdik.

SonraTürkiye’nin o yıllarda en güçlüAmatörTakımıolanİzmitKağıtspor’uİzmit’te  2-0 yenerekeledik.İlk dörttakımarasınakalacağımızmaçlardaDüzcesportakımınaelendik.

Çanakkalezaferinin 106’ıncı yılındaşehitlerimizirahmet, saygıveminnetleanıyoruz. Yaşanmışbirfutbolanısıilehuzurlarınızdaolduk.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek