Ercan Daloğlu’nu kaybettik
Emekli-Sen’de başkan yeniden Avni Berberoğulları
Başkan Gerenli’den Vali Bilgin’e ziyaret
Baharı  beklerken kış geri geldi
Bu yazı 05 Mart 2021, Cuma 09:37:46 tarihinde eklendi. 804 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YA! KILIÇDAROĞLU BAZI DOSTLARIN FATURASI AĞIRDIR. - İlyas Şen

PKK yine kalleşliğini yaptı. Kimisi polis, kimisi asker onüç kardeşimizi şehit ettiler. Yalnız bu defaki öyle çatışarak, çarpışarak değil, rehin aldıkları evlatlarımızı, enselerinden kurşunlayarak şehit ettiler. Erkekçe, mertçe değil, kahpece, kalleşçe, namertçe bir infaz şeklinde yaptılar. Bu tarz infazlar PKK için ilk değildir. Daha önce Bingöl yolunda, evlerine dönmekte olan, silahsız otuz üç erimizi yere yatırıp kurşunladılar. Altı öğretmeni lojmanlarında alıp şehit ettiler. (onlar ülkücüydü dediler.) Yine aynı şekilde altı bin den fazla sivili katlettiklerini unutmayalım.
YA! KILIÇDAROĞLU BAZI DOSTLARIN FATURASI AĞIRDIR.

 

Şimdi tartışılan şudur; Bu evlatlarımız altı- yedi senedir PKK’nın elinde idi. Neden kurtarılmadı?. Buradan hükümete bir suç isnat edilmek istenmektedir. Önce şunu anlayalım. Hani Nasrettin Hoca’nın evine hırsız girmiş. Herkes hocayı suçlamış. Neden kapıyı kilitlemedin.? Neden pencereyi kapatmadın?. Hoca: “Tamam bende suçluyum da, hırsızın hiç mi suçu yok!?.” Demiş. Bazılarına göre bütün suç hükümette, PKK’nın hiçbir suçu yok. Peki hükümet ne yapabilirdi?. Önce şunu anlayalım. Hatırlarsanız, Öcalan yakalanıp Türkiye’ye getirilirken; “Türkiye ile işbirliğine hazırım” demişti. Bu cümleyi unutmayın. Bir de o yıllarda başbakan Ecevit’in:“ABD Öcalan’ı bize neden teslim etti, anlayamadım?.” Demesini unutmayın. Öcalan ve Ecevit’in bu sözlerinde neyi kastettiğini anlayabilirsek, PKK’yı ve davranış biçimini de anlarız. Önce şuradan başlayalım. ABD Öcalan’ı bize neden teslim etti. PKK’yı kuran Öcalan’dır. Ama kullanan ABD’dir, İsrail’dir. PKK üzerinde tam hakimiyeti olan Öcalan’dan, o eşkıya sürüsünü tam teslim almak gerekiyordu. Öyleyse Öcalan’ın hapsedilmesi, örgüt üzerindeki hakimiyetiaçısından önlenmeliydi. İşte ABD bunu yaptı. Türkiye ile işbirliğine hazır olan PKK artık ABD’nin ve İsrail’in malıdır. Nitekim son seçimlerde “CHP’ye oy vermeyin”diyen Öcalan’I hiçbir PKK’lı dinlemedi. Çünkü Kandil üzerinden gelen ABD ve İsrail’in emri; “oylar CHP’ye” şeklinde idi. Zaten Fetö ve kaset üzerinden CHP ele geçirilmiş iken o camiada kimin sözü geçeceği bellidir. Yani hükümet rehineleri kurtarmak için ya ABD’ye, Ya İsrail’e ya da Kılıçdaroğlu’na gitmeliydi. Tam da şehitlerimizin haberini aldığımız gün, CHP’nin konuşurken hava kaçıran (Özkoç’muydu)… sözcüsü; “Dostlarımız İyi Parti ve HDP’dir.” diyordu. Zaten Kılıçdaroğlu’da her gün benzerini söylüyor.

Eğer HDP ve dolayısıyla PKK onların dostuysa, rehineleri kurtarmakta CHP’nin görevi idi. PKK’dan bu dostlarının dışındakiler yoluyla, rehineler kurtarılmak istense, devletten çok büyük tavizler isteyeceklerdi. Ama bunlar CHP’nin dostu ya, seçimde oy verdiler ya. Eğer CHP ve Kılıçdaroğlu rehineleri isteseydi, onu kırmayacaklarından emindim. Öyleyse bu şehitlerin suçlusu PKK’dan sonra, PKK’nın dostlarıdır. Aynı gün bile dostluğunu ilan ediyorlar. “Söyle bana dostunu, söyleyim sana kim olduğunu.”  SAYGILARIMLA…

 

 

                                                                                                                                    İlyas ŞEN

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek