Sanayide dükkan kurşunlandı!
40 Saat süren duruşmada 19 tutuklama
‘Özel’ çocuklara ‘Özel’ eğlence!
Lüleburgaz'da silahlı kavga
Bu yazı 29 Ocak 2021, Cuma 09:28:11 tarihinde eklendi. 1897 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SABAH NAMAZI - Ahmet Bostancı

SABAH NAMAZI

 

-“Bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazı şahitlidir.” (İsrâ Sûresi,78)

 

-“Kim yatsıyı cemaatle kılarsa sanki gecenin yarısını ihya etmiş gibi olur, kim de sabah namazını cemaatle kılarsa sanki gecenin tamamını namazla geçirmiş gibi olur.”(Müslim)

 

-“Kim sabah namazını eda ederse o, Allah’ın himayesindedir. Allahu Teâlâ zimmetinden dolayı sizden birşey talep etmez. Kim Allahu Teâlânın himayesinden bir şeyle çıkmak isterse, ona yetişir sonra onu yüzüstü cehennem ateşine atar. (Müslim)

 

-“Münafıka en ağır gelen namaz; yatsı ve sabah namazlarıdır. Eğer bilseydi o iki namazda ne var? Sürünerek dahi olsa onun ikisine gelirdi.” (Müsned)

-“Sabah namazının iki rekat sünneti, dünya ve dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır.” (Müslim)

-“Sizi gece ve gündüz ardarda daima takip eden melekler vardır. Sabah ve ikindi namazında toplanıyorlar. Sizinle geceleyenler gök’e yükseliyorlar. Allah-u Teâlâ onlardan daha iyi bildiği halde onlara kullarımı ne hal üzerine terk ettiniz? diye sorar. Diyorlar ki: Onları biz terk ederken namaz kılıyorlardı ve onlara gittiğimizde de namaz kılıyorlardı.” (Buhari)

-“Sen sabah namazını beklersen o da seni mahşerde bekler.”
-“Güneş doğmadan ışığa kavuşmaktır, sabah namazı.”
-“Namaz her hayrın, her iyiliğin anahtarıdır.”

-“Rabbim seni uykumdan daha çok seviyorum demektir.”

-“Sabah namazını kılmak, nefse ve şeytana günün ilk darbesini vurmaktır.”

Yazdır Paylaş
Diğer Ahmet Bostancı Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek