Lüleburgazlı Gaziler Kıbrıs Harekatı’nın 50. Yılını andı
Ziyafet çiğköfte hizmete girdi
Bugün ve yarın yağmur bekleniyor
YILDIZLAR PARLAMAYA DEVAM EDİYOR!
Bu yazı 10 Kasım 2020, Salı 09:09:35 tarihinde eklendi. 4964 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EROL ÖZGÜR - HAYRİ AKPINAR

EROL ÖZGÜR

 

Kasım ayını oldum olası sevmem. Başta Simasını hatırlayamadığım Babam, Ulusumun kurucusu ve Kahramanı, Önderim Mustafa Kemal Atatürk, Cesur ve ahlaklı siyasetin mimarı Bülent Ecevit, O güzel insanlar hep bu ayda ardında derin üzüntüler bırakarak aramızdan ayrıldılar, ve daha niceleri.

         İnsanlar vardır, dostturlar, ömürlerini güzel şeylere, iyi değerlere adarlar. Vicdanlarımızı temsil ederler, sözlerini eğip bükmezler. Dürüstlük kadar, toplumsal meselelerle ilgilenirler, kanaat önderidirler. Toplum da benimsemiştir onları, onlar konuşunca toplum dinler, sözlerinde bir derinlik, güzellik arar. İşte tam böyle biriydi EROL ÖZGÜR.

         Onu Yıllar önce Göçmenlere yardım derneği faaliyetlerinde tanıdım. Bir Tekstil fabrikasında Genel müdürlük yapıyordu. Bilgili, samimi ve insana huzur veren bir konuşma akışı vardı. Siyasete girmesi yönünde ikna etmek için çok gayret sarf ettik. Dürüstlüğüne güvenimiz tamdı Türk siyasi hayatına çok şey katacağı kesindi.

         Bulgaristan Türklerinin sorunları ile yakından ilgiliydi Kendisinin de Göçmen olması sebebi ile ne zaman bu konuda yardım talep edilse asla görmemezlikten gelmez tam destek verirdi.

         Son yapılan Belediye seçimlerinden sonra belediye Başkan yardımcılığı görevine geldi ve özveri ile çalışmalarına devam etti.

         Üzerinde sarı yeleği ile Covid-19 maske denetiminde gördüğümde alkışlamıştım kendisini. O mahcup ve anlamlı çocuksu gülüşü ile selamlamıştı beni Asla unutmayacağım. Hiç kimsenin hastalığa yakalanmasını istemiyordu, memur arkadaşları ile bizzat denetimlerdeydi.

         Gel gör ki Covid-19 salgınına Görevi başında iken sorumsuz ve tedbirsiz bir kendini bilemezin ihmalinden yakalanmıştı ve tedavi altında bulunduğu Hastanede yaşam savaşını kaybederek vefat etti.

         Hep iyiler ölüyor derler ama işin gerçeği ise kötülerin vesile olduğu sebeplerden ölüyor olması bu harika insanların.

          Acılı ailesine sabırlar diliyorum. Biliyorum bu gidişinden Ölüm bile utanmıştır. Gittiğin yer aydınlık olsun koca yürekli ADAM…

        

                                                       

 

        

                                   

        

        

        

        

        

        

        

        

 

Yazdır Paylaş
Diğer HAYRİ AKPINAR Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek