Kooperatifçilik faaliyetlerine hız verildi
Ahmet Sezal Özbek’in acı günü
Çetin Altay Lüleburgaz’a geldi
Yağışlar geliyor
Bu yazı 25 Eylül 2020, Cuma 09:08:17 tarihinde eklendi. 727 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP 12 EYLÜL’E TUNÇ SOYER’LE SELAM DURDU - İlyas Şen

CHP 12 EYLÜL’E TUNÇ SOYER’LE SELAM DURDU

 

1980, öncesi ben MHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı yaptım. Eskiler bilir o yıllarda her gün on beş yirmi kişi cinayete kurban giderdi. Birazda benim sayemde olmakla beraber ölümlü kavgalar buralardan uzak olmuştu. Sadece Ahmet Bey kasabamızda ülkücülerin olduğu bir kahve kurşunlanmış Recep Zihni adında bir arkadaşımız başından vurularak ölmüştü. Failler arkada çok iz bıraktığı halde bulunamadılar. Merhumun babasıyla ben zaman zaman Kaymakamlık makamına çıkıp faillerin bulunmasını rica ettik, her ricamızdan sonra baktım ki bizim arkadaşlarımızı toplayıp sorguluyorlar. Sonunda anladım ki bana “bu işi fazla kurcalama” demek istiyorlar, bende öyle yaptım. Meseleyi anladınız mı? Darbeler önce pişiriliyor, ortalık karıştırılıyor, gençler birbirlerine öldürtülüyor. Meclisteki siyasi partiler kavga falan yaptırılıyor, Cumhurbaşkanı seçilemiyor. Sonra Millet “ey asker, neredesin gel de bizi kurtar” demeye başlıyor. İşte o zaman kahraman subaylar gelip ülkeyi kurtarıyor. Halbuki, ortalığı karıştıranda, darbe kadrosunu önceden hazırlayanda, sonra “hadi kıvamına geldi yapın” diyende aynı eldir. ABD’deki Siyonist çete ve Türkiye’deki özellikle Mason derin yapılar. Ta Abdülaziz’in devrilmesinden 2. Abdülhamid’in halline, daha sonra 1960 darbesine 12 Mart’a, 1980 darbesine, 28 Şubat posmodel darbesine ve FETÖ işi darbe teşebbüsüne kadar hepsinin içersin de Siyonist ve Mason izini bulabilirsiniz. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimden önce CHP’ye yaptığı darbeyi sakın ha atlamayınız. Deniz Baykal olsaydı o tanklara selam durmazdı. Deniz Baykal kendisinin hallinde her ne kadar “Pensilvanya (FETÖ) nın dahli yoktur” dese de, buz gibi vardı. CHP neden Soyer’i İzmir’e Başkan yaptı? Çünkü o, Nurettin Soyer’in oğludur da ondan. Başka bir özelliği var mı? Nurettin Soyer 1980 darbesinin celladıydı, Baş Savcısıydı. İşkenceleri o yaptırdı, idamları o istedi. 17 yaşındaki çocuğu o idam ettirdi. Tunç Soyer’i takdim ederken Kılıçdaroğlu “büyük hukukçu Nurettin Soyer’in oğlu” diye takdim etti. 1980 darbesini yapanlar eğer ABD’nin “bizim çocuklar” ı ise Tunç Soyer’de onların çocuklarıdır. FETÖ’de ABD’nin çocuğudur. 27 Mayıs zaten CHP’nin darbesidir, her safhasında vardı zaten. Ziya Paşa “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Kişinin rütbe-i aklı bilinir eserinden” diyor Ateşli nutuklara hiç bakmam ben. Toplulukta dürüstlükten en çok bahsedenler genellikler üç kağıtçılardır. Türkiye’nin yarım asrını yaşayarak, öncesini de okuyarak gördüm ki, şöyle veya böyle gizli veya açık CHP her darbenin içerisinde olagelmiştir.

Saygılarımla 

 

Not: Remzi Yeşilyurt Hocamızın vefat ettiğini üzülerek öğrendim. Kendisi de benim gibi Hürfikir Gazetesi’nde köşe yazarıydı. Kendisine Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek