“3 ilde 3 kent ormanı incelendi”
Abdussamed Kayalı yeniden başkan seçildi
Gençlik Turizmi için toplandılar
Yanıltıcı bilgiye ceza
Bu yazı 15 Eylül 2020, Salı 09:37:24 tarihinde eklendi. 495 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

12 EYLÜL - Doğukan Önal

12 EYLÜL

 

 

''Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yasa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı islemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakk'ın ve Onun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah'ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah'tan bulsunlar. Sunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.

 

Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin.

 

 Son olarak, abime, yengeme, yiğenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

                                                                                                                                    Oğlunuz   Mustafa

,

 

 

Genç kardeşim,

Yukarıda ki mektup fikri yüzünden nişanlısından ayrılmak zorunda bırakılan bir gencin mektubu. İşte sen ve ben.. Sen ve ben kardeşim… Bu zulümlere engel olabildiğimiz kadar vatansever olacağız…

Mustafa Pehlivanoğlu milleti ve devletini sevmenin bedelini dar ağacında ödedi. Şehadete kavuştu..

Kardeşim sen ve ben, fikir mücadelemizde demokrasi bağlamında ayrışmadan, ayrılmadan bu millete ve devlete hizmet ettiğimiz zaman.. işte o zaman Mustafaları nişanlılarından ayrılmak zorunda bırakan ‘’ onların çocukları’’ yerin 7 kat dibinde kendi pis emelleri ile boğulacaklar.

İşte o zaman şanlı Türk ordusunu hain emellerine ortak etmek isteyenler, Ordu millet birlikteliği anlayışımıza darbe vurmak isteyenler, tarih ve vicdan önünde defalarca mahkum olacaklar!

Ve kardeşim sen ve ben… fikrimizde müşterek noktayı bulursak ve önümüze sadece vatanı koyarsak o sevgi olursa sadece kalbimizde inan sen ve ben, bu dünyaya tekrar adaleti getireceğiz.. Yeter ki iç cephemiz sağlam olsun…

Baki selam ederim….

Yazdır Paylaş
Diğer Doğukan Önal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek