Trakya Birlik’ te Başkan değişti
Lüleburgaz Kılıçdaroğlu’nu bekliyor
LTSO’dan öğrencilere kırtasiye kartı
Tahsin Topaloğulları vefat etti
Bu yazı 16 Temmuz 2020, Perşembe 09:47:21 tarihinde eklendi. 2118 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Milli Birlik Günü’nde kimse dışlanmamalı - Ertan Bayer

Milli Birlik Günü’nde kimse dışlanmamalı

 

15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen Darbe Girişimi sonunda OHAL ilan edildi. OHAL’den sonra yapılan tüm işler AKP’ye yaradı. Darbe girişiminin ardından bir takım söylentiler çıktı.  Eski Başbakan Binali Yıldırım, çıktığı bir TV programında “15 Temmuz bir projeydi” dedi.

Ancak bu yazıda bunları konuşmayacağız. En fazla 5 yıl sonra bugün inandığımız bize anlatılanların birçoğuna inanmayacağız. Ömrümüz olursa göreceğiz. Bu yazıda ele alacağımız konu bazı siyasi parti liderlerinin sözleri ile yaptıkları işler arasında ki tutarsızlıktır.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nden hemen sonra AKP Genel Başkanı’nın çağrısı ile sağ -sol ayrımı yapmadan birçok parti,  darbe girişimini protesto etti.  Artık kavga değil birlik olma zamanı” denildi.

Ancak darbe girişiminin 4. yıl dönümü ile ilgili açıklamalar yapılırken ani dönüşleri ile ünlü iktidara destek veren bazı parti liderleri,  kendi gibi muhalefet olan parti liderlerini dışlayıcı ve ötekileştiren bir dil kullandı. Onları vatan hainliği ile suçladı.

Bu parti liderlerinin konuşmaları darbe girişiminden sonra yapılan birlik çağrılarına hiç yakışmadı.  Darbe karşıtı olan parti liderleri eğer gerçekten darbeye karşı ise bu ülkede yaşayan ve görev yapan hiçbir parti liderini ve hiçbir vatandaşı sadece düşüncesinden dolayı dışlamamalı.

Bu davranış, ne devlet yöneticiliğine, ne parti liderliğine ne de bu ülkenin vatandaşlarına yakışır.  Doğru olan oy almak uğruna başka düşüncedeki insanları karalamak değil, kaybedeceğini bilerek bile doğruyu söylemek ve doğru işi yapmaktır.

Milli Birlik Günü’nde kimsenin dışlanmaması dileğiyle kalın sağlıcakla…

 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek