CANLAR DEVEÇATAĞINDA BULUŞTU
Göksu ailesinin acı günü
BELEDİYE PERSONEL ALIMI SONA ERDİ
“PROJELERİNİZE TAM DESTEK VERECEĞİZ”
Bu yazı 19 Mayıs 2020, Salı 09:46:35 tarihinde eklendi. 4739 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAYRAMINIZ KUTLU, KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN. - Metin Dikener

BAYRAMINIZ KUTLU, KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en iyi dilek ve temennilerimle candan kutluyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Bandırma vapuru ile İstanbul’dan   19 mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığı ve Kurtuluş meşalesini yaktığı bugünü ATATÜRK Türk gençliğine armağan etti. Bu sene Bayramımızı şu corona virus nedeni ile arzu ettiğimiz şekilde hep beraber kutlamaktan mahrum olacağız. Ama ben öyle zannediyorum ki Lüleburgaz Belediye Başkanımız sn. Murat Gerenli 23 Nisan’da olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramımızı da en güzel bir şekilde kutlanmasına vesile olacaktır. Çok çok eski yıllarda Lüleburgaz’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı fevkalade güzellikte kutlanırdı. 8 Kasım stadının oldugu alan düz tarla idi. Nizami çizgilerle çizilmiş direkleri dikilmiş futbol oynadığımız sahamızdı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı burada çoşku içerisinde  yapılıyordu. Sabah başlayan öğleden sonra devam eden, akşamında fener alayı ile sonlanan, doyasıya güzel geçen bir gençlik  ve spor bayramı kutluyorduk. Futbol sahamıza Lüleburgaz halkının huzur içerisinde bayramı rahat ve en güzel bir şekilde seyretmesi için 65. tümen tarafından çadırlar kurulurdu. Askerler, Okullar, Futbol Kulüpleri, Kurum ve kuruluşlar, Kaymakam, Milletvekilleri, 65 Tümen Paşa’sı, Belediye Başkanı ve diğer zevatın önünden resmi geçit töreni yapılırdı. Günün konuşmaları, öğrencilerin şiir okuması ile  gösteriler başlardı. İlk evvela 65 tümen askerlerinin nefis silahla haraketleri daha sonra Lüleburgaz Lisesi ve Kepirtepe Ögretmen okulu talebelerinin spor gösterileri ilgi ile izlenirdi. Lüleburgaz’ın iki güzide takımı Adalet ve Yeşilova takımlarıda Başkan ve Yönetimleriyle bayrak ve flamaları ile  futbolcularda maça çıkar gibi giydikleri formaları ile bayrama renk katarlardı. Ben de takımım Adalet Kulübü ile böylesine güzel geçen bir bayramda formamı giymekten büyük mutluluk duyardım. Hele hele öğleden sonra Lüleburgaz Lisesi ile Kepirtepe  Ögretmen Okulunun ananevi futbol karşılaşması ise gerçekten seyredilmeye değerdi. Her iki takımda çok klas futbolculara sahipti. Zaten o futbolcuların bir kısmı Adalet bir kısmı da Yeşilova takımının formalarını giyiyordu. Gece İstanbul Caddesi’nde Fener Alayı yapılırdı. 65 Tümen Bandosu eşliğinde askerlerin, lise talebelerinin ellerindeki meşaleler ile karanlığı aydınlatması, marşlar söylenmesi Fener Alayına ve Lüleburgaz halkına çoşku katardı.

Bu vesile ile bin aydan daha hayırlı olduğuna inanılan Kadir Gecemiz de mübarek olsun. Sevgi ve saygılarımla. Nice kandil ve bayramlara.  

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek