Cuma namazları bugün başlıyor
Havaya silah atanlar korkuttu
Dayıoğlu ailesinin acı günü
Lüleburgaz’da 7 gün yağmur var
Bu yazı 02 Nisan 2020, Perşembe 10:36:30 tarihinde eklendi. 1459 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vatandaşların gözü bankalarda - Ertan Bayer

Vatandaşların gözü bankalarda

 

Yılbaşından sonra dünyanın, Mart ayının başından itibaren de Türkiye’nin gündemi CORONA VİRÜS –COVİT 19 oldu. Avrupa ve Amerika vatandaşlarına “Siz parayı düşünmeyin sadece eve kapanın” derken Bizim yöneticilerimiz böyle bir bütçe olmadığı için bağış kampanyası başlattı.

 

Siyasiler arasında bağış polemikleri, televizyonlarda “Böyle gezersek CORONA bulaşır mı” gündemleri konuşulurken vatandaşların gerçek gündemi ise geçim derdi oldu. İşçileri önlem almadan çalıştıran fabrikalar bile artık kısa çalışma ödeneğine başvurarak yavaş yavaş işçileri çıkarmaya başladılar.

 

TRT Haber’de alt yazı olarak  bazı bankaların esnaflara şartsız 25 bin TL  kredi ile 25 bin TL’lik kredi kartı vereceğini duyurması üzerine vatandaşlar bankaya akın etti. Ancak kendilerine 10 maddelik bir liste sunuldu. Yapılan tüm araştırmalara rağmen bu 10 maddenin özelliğine sahip esnaf bulunamadı.

 

Yine TRT Haberde kredile faizsiz ötelenecek denilirken bankalar yaptıkları ötelemeleri faizle yaptı. Avrupa ve Amerika tüm vatandaşlarına ayrım yamadan biner Euro verilirken bizde sadece 2 milyon aileye biner TL verileceği açıklandı.

 

CORONA’nın nasıl bulaştığını doktorlar bilir ancak bizim bildiğimiz bir şey var vatandaş parasız, vatandaş çaresiz buna bir çare bulun.

 

Kalın CORONA’sız.

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek