Uğur Kurs’tan sağlıkçılara ve emniyete burs desteği
Devrez Barajına ne oldu?
Edirne'de silahlı kavga: 7 yaralı
Sağlık Bakanı Koca’dan Kırklareli’ne teşekkür
Bu yazı 19 Mart 2020, Perşembe 09:24:52 tarihinde eklendi. 2084 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sosyal medya yıldızı olmaya çalışanlara itibar etmeyin - Ertan Bayer

Sosyal medya yıldızı olmaya çalışanlara itibar etmeyin

 

 

Dünya’da  2020 yılında duymaya başladığımız, son hafta ise gündemde birinci sıraya oturan CORONA –COVİT-19 virüsü zengin fakir herkese zor anlar yaşatıyor.

 

İnsanlara virüsün verdiği zarardan fazla zararı ise sosyal medyada fanomen olmak uğruna yanlış bilgi verenler veriyor.

 

Özellikle gerçek hayatına bir baltaya sap olmamış, ancak sosyal medyada kendileri herkese farklı tanıtan ve fazla takipçi kazanıp bu yoldan para kazanmaktan başla hedefi olmayan kişiler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde, bölgemizde hatta ilçemizde yanlış bilgiler paylaşarak vatandaşlarımızın paniklemesine neden oluyor.

 

Oysa internet kullanabilenler Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden, kullanamayan televizyonlardan dünyada ve Türkiye’de ki durumu gayet sağlıklı öğrenebilirler.

 

Bunun yanında Lüleburgaz ve çevresindeki durumları merak ediyorsanız bunları da birisi Hürfikir olmak üzere Lüleburgaz’ın yerel gazetelerinden takip edebilirsiniz.

 

Her gazeteden iki basın mensubu Kırklareli Valiliği Basın Yayın Müdürlüğü’nün acil haberleşme grubuna üye. Sizlere buradan zaten anında bilgileri aktarıyoruz.

 

Bu nedenle sağlıklı bilgi edinmek istiyorsanız  “Sosyal Medya Yıldızı olmaya çalışanlara itibar etmeyin”  yerel basını, ulusal basını ve televizyonları dikkatli bir şekilde takip edin.

 

Ellerinizi yıkayın, duşunuzu alın, kısaca sağlıklı kalın….

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek