Cuma namazları bugün başlıyor
Havaya silah atanlar korkuttu
Dayıoğlu ailesinin acı günü
Lüleburgaz’da 7 gün yağmur var
Bu yazı 05 Mart 2020, Perşembe 09:33:26 tarihinde eklendi. 844 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİKKAT ! TUZAK VAR - Servet Şenyiğit

DİKKAT ! TUZAK VAR

 

 

İdlib’ de 36 Mehmetçiğimizin şehit edilmesi tüm Ulusumuzu yasa boğdu. Nasıl olduğu konusunda her kafadan ses çıkıyor. Sonrasında da; Suriye’ye savaş açalım, taş taş üzerine bırakmayalım, Şam’a girelim, Türk askerinin Suriye’de ne işi var diyenler ortalıkta atıyor üfürüyor.

 

Aslında Türk Silahlı Kuvvetleri Hendek operasyonuyla, Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı ile Barış Pınarı ile PKK/PYD’yi bitirme noktasına gelmişken ve başarı harekatlar yapmışken İdlib’de de PKK yokken nasıl oluyor da hava harekatıyla evlatlarımız şehit oluyorlar?

 

Aslında, tuzağı görenler son iki aydır uyarıyorlardı. Batı Asya’da yenilen ve kovulan ABD –İsrail pusuda bekliyorlardı ve hedef; Astana birlikteliğini dağıtmaktı. Hedef; Türkiye ile birlikte komşularımız  Suriye, Irak, İran ve Rusya’ydı. Tuzağı kuran ABD ve İsrail, Türkiye ile Suriye’yi  savaşa kışkırtmaktadır. Türkiye’deki Atlantikçi güçler de bu ABD – İsrail planları içinde roller üstlenmiş bulunmaktadırlar.

 

Suriye ile savaş Türkiye’yi stratejik müttefikleri Rusya, İran ve Irak’tan, dahası Çin Halk Cumhuriyeti’ den uzaklaştırır ve yalnızlaştırır. Ayrıca Türkiye’nin iç cephesinde ayrılıklar ve kargaşıklıklar yaratır.

 

İçeride ve dışarıda uyuyan hücreler uyandırılmış ve bütün elemanlar devreye sokulmuştur. Bunların en başında da “rejim güçleri” tanımlamasıdır. Ne demek rejim güçleri? Suriye Devletinin Ordusu kendi topraklarını koruyunca, emperyalist güçlerin on binlerce TIR silah verdiği terörist örgütlere karşı ülkesi için savaşınca rejim güçleri oluyor. Hatta bazı gazeteci kılıklı kalemşörler o kadar satılmışlar ki; rejim güçleri şurayı, burayı  işgal etti diyebiliyorlar.  TSK, hendek operasyonunda, PKK’yı hendeklere gömdüğünde “Siviller öldürülüyor” yalanına sığınanlarda Türk Ordusunu işgalci olarak tanımlamışlardı.

 

İran, ABD’ ye karşı Suriye’nin yanındayım diyor. Rusya da ABD’ye karşı Suriye’nin yanındayım diyor. Türkiye ise NATO Suriye’de bize yardım etsin diyor. NATO, ABD’nin başı olduğu bir örgüt olduğuna göre ABD’den yardım istiyor. Bu ne yaman çelişkidir. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarında ABD’ye karşı savaşan Türkiye, ABD’nin oyununa düşüp İdlib’de ABD’ den yardım istiyor. Bu davranış yangına benzinle gitmeye benzer.

 

Türkiye, ABD-İsrail planıyla bölmek istediği İran, Irak, Suriye ile kader birliği içindedir. Yine ABD planlarının hedefi olan Rusya, Batı Asya ülkeleriyle aynı cephededir. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve güneyimizdeki terörün temizlenmesi bütün bu ülkelerin ortak çıkarıdır. Türkiye hükümetinin İdlib’ de yaşanan krizi çözmek ve Türkiye’nin güvenliğini içeren barışı sağlamak için öncelikle işbirliği yapacağı güçler, Rusya ve İran’ dır.

 

servetsenyigit@gmail.com

 

Yazdır Paylaş
Diğer Servet Şenyiğit Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek