Tekirdağ'a araç giriş çıkışı durduruldu
PTT dağıtıcıları evlere geliyor
Gerenli’den su indirimi müjdesi
Enflasyon rakamları açıklandı
Bu yazı 27 Aralık 2019, Cuma 09:33:26 tarihinde eklendi. 861 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GEÇEN GÜNÜ KARAKOLA GİDİP İFADE VERDİM? NEDEN? - İlyas Şen

GEÇEN GÜNÜ KARAKOLA GİDİP İFADE VERDİM? NEDEN?

 

Suçum çok büyük. Çünkü “CHP seçimlerde PKK’lılarla işbirliği yaptı” dedim. Osmanlı Devleti’nin son zamanlarında zayıflamış Avrupa devletlerinin baskılarıyla kanunlar çıkartmaya başlamıştı. O günlerde çıkan bir kanonu tellalar, sokaklarda ilan ederken şu gülünç sözleri haykırıyorlardı. “Duyduk duymadık demeyun. Bundan geru gavura, gavur demek” yasaklanmışmış.

Peki, tamamda PKK’lının Temelli’si nasıl susturacaksınız? Hadi beni sindurup susturdunuz PKK’nın Partisi’nin sözcüleri bunu haykırıp duruyorlar ya onlara ne diyeceksiniz? Ya büsürü televizyon ve gazete haberlerini ne yapacağız” siz alemi kör ve sağır mı sandınız? Tamam, Türkiye’de körler ve sağırlarda varda, ben onlardan birisi değilim. Beni şikayet edenler, hangi televizyonları izlersiniz bilmem. Şu anda Diyarbakır HDP binası önünde bir sürü anne ve baba var aylardan beridir oradalar. Bunlar ne istiyor duydunuz mu biliyor musunuz? Bu annelerin, kimi ondört yaşlarında kim kız kim erkek evlatları PKK tarafından kaçırılmış, dağlara götürülmüş. Analar, babalar PKK’dan ve HDP’den evlatlarını istiyorlar. Beni şikayet eden Mert arkadaşa soruyorum, senin kız kardeşin var mı? Veya evladın, veya sevdiklerinden birisi kandırılıp yada zorla dağa kaçırılsa, duyguların nasıl olur? Beyler, bu on dört yaşındaki kızları kaçırıp (söylemeye utanıyorum) önce tecavüz ediyorlarmış ki ailesiyle ve mahallesiyle bütün bağları kopsun. Sonrası mağlum. Bu kaçırma işleri ya HDP binalarında, ya da onların kazandığı belediyelerde tezgahlanıyor. Şimdiiii, devletin görevden aldığı belediye başkanlarını, başta İmamoğlu olmak üzere CHP’liler ziyaret ettiler değil mi? Peki o acılı anneleri, babaları hiç ziyaret eden bir CHP’li duydunuz mu? Mecliste, şurada, burada PKK’lı belediye reislerinin hakkını savunan CHP o bağrı yanık annelerin acılarını bir kez olsun gördü mü? Bu PKK’nın yanında olmak değil de nedir? Tamam, itiraf ediyorum, bugüne kadar eline silah alıpta dağa çıkan asker, polis öldüren bir CHP’li duymadım da, bunu yapanlarla beraber olmakta ne demek oluyor? Biraz mert! Olalım. Seçimlerde birçok yerde CHP ile PKK işbirliği yaptı, yalan mı? Seçim çalışması yaparken yanı başındaki HDP’linin dağda birkaç asker öldürmediğinden emin misin? Evet, hadisi şeriftir “kişi sevdiğiyle beraberdir” Ata sözüdür “söyle (yol) arkadaşını söyleyeyim kim olduğunu” Siz o yolda olduğunuz müddetçe bende bunları yazmaya devam edeceğim. Dağdaki askerime benim de desteğim böyle olacaktır. Saygılarımla.

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek