Kooperatifçilik faaliyetlerine hız verildi
Ahmet Sezal Özbek’in acı günü
Çetin Altay Lüleburgaz’a geldi
Yağışlar geliyor
Bu yazı 26 Kasım 2019, Salı 09:27:31 tarihinde eklendi. 2179 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖĞRETMENLER GÜNÜ - Metin Dikener

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

 

Her sene 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bize okumayı yazmayı, herşeyden evvel doğru olmayı, büyüklerimize saygıyı, küçüklerimize sevgiyi  öğreten hayattaki başarının anahtarını sunan bu çok kutsal görevde bulunan vefalı, cefakar ve fedakar öğretmenlerimizin gününü candan kutluyorum. Emekliyim diyenlere mesleğine fevkalade bir şekilde devam edenlere nice nice sağlıklı uzun yıllar bu dünyadan göç edenlere bizlere hayatın akışı içerisinde en güzel yolu gösterenlere Allah’tan rahmetler diliyorum. Keşke beni okutan o çok değerli öğretmenlerimde bu gün hayatta olsalardı. Onlara sarılıp ellerini öpsem teşekkür etsem. İyi ki vardınız desem ama bugün onları mekanları cennet olsun diyerek hayır dualar ederek öğretmenler gününü kutluyorum.

 

Emrullah Efendi ilkokulunda sabahın erken saatinde okula gelip derse girmeden evvel  okulumuzun büyük ön bahçesinde lastik topumuzla  futbol oynuyoruz. Okulun bitişiğinde oturan evinin camından bizi seyreden isimlerimizi not eden sonra sınıfa girdiğimizde bizleri tek tek tahtaya kaldıran, ders yapıp yapmadığımızı kontrol eden, öğrencilerini çok seven öğretmenimiz Rabia Arı’yı bugün rahmetle anıyorum. Yıllar sonra o okul bahçesinde oynadığımız futbolla çok güzel yerlere geldik. Profesyonel futbol hayatımız ile yaptığımız transferlerle iş hayatına çok başarılı bir şekilde başladık. Sevildik sayıldık. Okuldaki futbol ve de derslerimizdeki başarımızı nereden nereye götürdüğümüzü  öğretmenimiz ne yazık ki göremedi. Eşi Sn. Naci Arı tabii Senator olunca Ankara’ya yerleşti. Bir daha Lüleburgaz’a gelmedi. Her ikiside bu dünyadan göç edip gitti ama her yıl  24 Kasımda öğretmenimizi sevgi saygı ve rahmetle anarken, tüm öğretmenlerimizin de günleri kutlu olsun.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek