Korkutan kaza;  3 yaralı
Ambulans helikopter yeni doğan bebek için havalandı
3 günde 9 bin 600 kilo atık toplandı
TREPAŞ, faiz silme kampanyasını  uzattı
Bu yazı 14 Kasım 2019, Perşembe 09:20:17 tarihinde eklendi. 2126 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sabah ve akşam trafiği sıkıntı yaratıyor - Ertan Bayer

Sabah ve akşam trafiği sıkıntı yaratıyor

 

 

Lüleburgaz’da sabah ve akşam trafiği şehir içinde büyük sıkıntı yaratıyor

Özellikle sabah 06.00-09.00 saatleri arası, akşam da 17.00-20.00 saatleri arasında Lüleburgaz Okullar Caddesi, Çeşme Meydanı ile Askeriye arası, Kurtuluş Mahallesi’nde servis ve minibüs güzergahları, Atatürk ve Yeni Mahalle’de de servis ve minibüs güzergahlarında trafik kilitleniyor ve vatandaşların siniri daha güne başlamadan yükseliyor.

 

Bu trafik sıkışıklığına bir de Lüleburgaz’da bulun çöp kamyonları eklenince trafik o saatlerde adım adım ilerliyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda Lüleburgaz’ın yetkilileri açıklama yapmışlar, “Lüleburgaz’ın şehir için trafiği 25 bin aracı kaldırıyor ama Lüleburgaz’ın içerisinde 50 bin araç giriyor o nedenle yapacak bir şey yok  demişlerdi.

 

Yapacak bir şey var. Lüleburgaz Belediyesi bu araç trafiğinin önüne geçmek için bazı adımlar atabilir. Örneğin servis ve minibüs güzergahlarında işe gitme ve okula gitme saati olan sabah 06.00-09.00 arasında yaptığı çöp toplama işini 04.00-06.00 arasında veya gündüz 09.00-11.00 arasında yapabilir. Akşam da işten dönme veya okulda çıkma saati olan 17.00-20.00 arasında yaptığı çöp toplama işini de 20.00-23.00 saatleri arasında yapabilir.

 

Eğer böyle bir çalışma yapılırsa Lüleburgaz’ın şehir içinde ki trafiği biraz olsun rahatlar. Vatandaşlar normal trafiğe takılmışken bir de çöp kamyonlarının araç trafiğini yavaşlatmasına takılmaz.  Sorun bu şekilde çözülür.

 

Kalın sağlıcakla….

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek