Kooperatifçilik faaliyetlerine hız verildi
Ahmet Sezal Özbek’in acı günü
Çetin Altay Lüleburgaz’a geldi
Yağışlar geliyor
Bu yazı 18 Ekim 2019, Cuma 09:13:39 tarihinde eklendi. 2679 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YAŞANAN DOSTLUKLAR GÜZEL - Metin Dikener

YAŞANAN DOSTLUKLAR GÜZEL

 

Yaşadığımız şu hayatımız içerisinde sevgi, saygı ve dostluklar ağbi kardeşlikler ne kadar güzel. O dostların seni sevmesi sayması araması. Sana her konuda yardımcı olması çok güzel bir anlam taşımıyor mu? Ben bu konuya yaşadığım ama asla unutmadığım güzel bir anı ile girmek istiyorum. Sn. Hamdi Ardalı Kırklareli Emniyet Müdürü idi. Kırklareli’nde oynadığımız resmi futbol maçlarımıza mutlaka sivil olarak gelir. Saha kenarında gezinirdi. O futbolu ve futbolcuları çok sever, iyi oynayanı takdir ederdi. Ağbi kardeşliğimiz bu vesile ile gelişti. Maçtan sonra tebrik etmek için yanıma gelirdi. Yıllar geldi, geçti ağbi kardeşliğimiz hiç bitmedi. Nazillispor’da oynuyorum. Burdurspor bizim için çok önemli bir deplasman maçı idi. Ligin lideri idik. Burdur‘a girişimizde ve de çıkışımızda polis otosu kafilemize eskortluk etti. Şehir içi gezintilerimizde hiç sıkıntı çekilmedi. Pazar günü maçımızı oynamak üzere stadın arka bahçesinde ısınıyoruz. Ahh karşımda Sn Hamdi Ardalı. ‘’Seni görmek hem de maçınızı izlemek için  geldim. İçiniz rahat olsun.’’ dedi. Eli öpüldü teşekkür edildi. İşte O’nun güzelliği. Maçımızı süper bir futbolla farklı kazandık. Hamdi Ardalı daha sonraki yıllarda Diyarbakır valiliğine getirildi. İşini bilen seven bir yapıda idi. Diyarbakır Valiliği biter bitmez İstanbul Emniyet Müdürü olarak atandı. Tebrik ettiğimde makamına gittiğimde bana şu kartımı al. Bu kart senin İstanbul’da rahat ve huzur içerisinde işlerini yapmana yardımcı olacak herhangi bir olumsuzlukta bana telefon edersin dedi. Teşekkür edildi. İşim icabı haftanın en az iki günü İstanbul’dayım. Gittiğimiz yerler zaten belli ve güvenli. Bir akşam Bakırköy Osmaniye’den sahil yoluna iniyorum Gaziosmanpaşa’ya evime gideceğim. Yoluda iyi bilmiyorum. Taksileri takip ederek anayola çıkmaya çalışıyorum. Taksi şoförleri uyanık kısa yol diye ters yola girmişler. Tabii ben de. Fakat işin garip tarafı trafik polisleri bu uyanıkları biliyor aşağıda önlemini alıyor. Haklı olarak cezasını kesiyor. Herkes gitti sıra bana geldi. Ehliyet-Ruhsat ve de Hamdi Ardalı’nın kartını verdim. Komiser çok kibar birisi idi. Nereye  gidiyorsun dedi. Gaziosmanpaşa’ya gideceğim ama bu yolu iyi bilmiyorum. Anayolu bulursam eve rahat giderim. Komiser trafik polislerine beyefendiyi  Gaziosmanpaşa’ya götürün dedi. Ben anayola çıktıktan sonra durdum. Trafik polislerine teşekkür ederek  bir sorun olmaz diyerek ikna ettim. Huzur içinde eve gittim. Yaşanan bu güzel anıyı yıllarca hiç unutmadım. Bu Sn. Hamdi Ardalı’nın güzelliği değil mi? O emekli olduktan sonra çok sevdiği, hiç unutmadığı Kırklareli’ne yerleşti. Siyasetçiler partimize gel aday ol dediler. Siyaset benim işim değil dedi ama bizim ağbi kardeşliğimiz hep devam etti. En güzeli dostlukların devam etmesi değil mi? Çok sevdiğimiz bir ağabey olarak gördüğümüz Sn. Hamdi Ardalı Kırklareli’nde vefat etti. Mekanı cennet olsun.

NOT: 9’uncu Cumhurbaşkanımız rahmetli Sn Süleyman Demirel, Eski TBMM Başkanı ve İç işleri Bakanı rahmetli Sn İsmet Sezgin ve de yaşayan efsanelerden biri olan Sn Cavit Çağlar ile buna benzer çok güzel anılarda buluşma dileği ile…  

 

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek