Korkutan kaza;  3 yaralı
Ambulans helikopter yeni doğan bebek için havalandı
3 günde 9 bin 600 kilo atık toplandı
TREPAŞ, faiz silme kampanyasını  uzattı
Bu yazı 11 Temmuz 2019, Perşembe 09:28:56 tarihinde eklendi. 2967 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz daha yeşil olmalı - Ertan Bayer

Lüleburgaz daha yeşil olmalı

 

 

Lüleburgaz bu yaz sıcak havadan nefes alamıyor. Hava sıcaklıkları kent merkezini adeta kasıp kavuruyor. Oysa ağaçlar hava sıcaklıklarını 10 ila 15 derece düşürüyor. Lüleburgaz’ın bu kadar sıcak olmasının nedeni ağaçlandırma hızının betonlaşma hızı kadar olmamasıdır.

 

Bu nedenle Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz Belediye Meclisi Lüleburgaz’ı daha yeşil nasıl yapabilir diye düşünmelidir. Lüleburgaz’da kaldırımlara dikilen ağaçlar vatandaşlarını yürümelerine engel olmayacak şekilde yol kenarlarına yapılmalı, her apartmanın çevresine daire sayısı kadar ağaç dikilmelidir.

 

Lüleburgaz’da mahalleler konut alanlarının en az yüzde 30’u kadar yeşil alana sahip olacak şekilde planlanmalıdır. Yeşil alanı olan parkla en az iki katı fazlasına çıkartılmalıdır.

 

Lüleburgaz’ın daha da yeşillendirilmesi çalışması belediye ile de sınırlı kalmamalı bunu İl Genel Meclisi de, İlçe Milli Eğitim de bunu kendisine en büyük ödev olarak kabul etmelidir. Bizler ancak o zaman yaşamaktan mutlu olacağımız bir kenti yaratabiliriz.

 

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek