Tekirdağ’da kadın ve çocuk cinayeti
Tekirdağlı gazetecilerden Başsavcı Gül’e ziyaret
Trakya sivrisinek işgali altında
Tebrik ziyaretleri sürüyor
Bu yazı 25 Nisan 2019, Perşembe 09:35:26 tarihinde eklendi. 2509 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz, Türkiye’ye örnek oluyor - Ertan Bayer

Lüleburgaz, Türkiye’ye örnek oluyor

 

 Lüleburgaz’da 1992 yılından beri kutlanan Lüleburgaz Belediyesi Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliği Lüleburgaz’ı çocuklara değer veren kent anlamında Türkiye’ye örnek şehir yaptı.

 

Bu yıl 28.si  kutlanan etkinliklere 5 bin çocuk direkt katılıp görev alırken 5 bin çocuk ta dolaylı olarak etkinliklerin içinde yer aldı. Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar” sözü Lüleburgaz’da 28 yıldan beri uygulanıyor.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin öncülüğünde gönüllü dernekler, öğretmenler aracılığı ile açılan çadırlarda görev alan çocuklar kendilerine güvenen,  önümüzdeki yıllarda hangi mesleği seçeceğine karar veren ve küçük yaşlarda yeteneklerinin farkına vatan çocuklar oluyorlar.

 

Bu nedenle Lüleburgaz Belediyesi’nin ve görevli öğretmenlerin yaptıkları bu büyük işi tebrik etmek gerekir.  Ülkemizin başka yerlerinde çocukların büyük zahmetlerle hayata tutunduğunu  görüp üzülürken bu üzüntümüzü Lüleburgazlı çocukları görüp biraz unutuyoruz.

 

Bu konuda tebrikler Lüleburgaz Belediyesi, tebrikler Lüleburgaz diyoruz.

 

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek